Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od 1 lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły skorzystać poza kolejnością ze świadczeń medycznych udzielanych w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej), ze świadczeń medycznych w szpitalach, z usług farmaceutycznych realizowanych w aptekach oraz świadczeń rehabilitacji leczniczej. 

Przeziębienie latem

Katar, gorączka, kaszel czy dreszcze kojarzą nam się głównie z zimną, nieprzyjemną pogodą jesienną lub zimową. Choć nie zdajemy sobie często z tego sprawy, objawy te są powszechne także podczas pięknej, upalnej pogody.

Łysienie plackowate - przyczyny, objawy, leczenie

Łysienie plackowate jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów, zwłaszcza u młodych osób. Jak wynika z obserwacji lekarzy, z łysieniem plackowatym najczęściej zmagają się dzieci i młodzi dorośli. Szacuje się, że około 60 proc. pacjentów z łysieniem plackowatym ma mniej niż 30 lat. Jakie są przyczyny i objawy łysienia plackowatego? Na czym polega leczenie?

Deklaracja OnLine już dostępna!

Już teraz bez wychodzenia z domu możesz złożyć deklarację do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Pielęgniarki Środowiskowo - Rodzinnej oraz Pielęgniarki Położnej. Wystarczy wejść na http://centermed.pl/deklaracja i wypełnić formularz.

Grzybica skóry gładkiej - rodzaje, objawy, przyczyny i leczenie

Grzybica skóry gładkiej (Tinea cutis glabrae) jest jedną z najczęściej spotykanych dermatomikoz. Badania kliniczne i mikologiczne powinny być podstawą jej rozpoznania. Leczona jest specjalistyczną farmakoterapią, wspomaganą przez domowe rozwiązania.

Bezpieczne wakacje - Porady dla rodziców

W okresie wakacyjnym dużo dzieci nie wyjedzie na kolonie czy obozy. Pozostaną w domach. Niektóre z nich, codziennie, przez długi czas będą przebywały same. Mając na uwadze ich dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić Państwa dziecko przed niebezpieczeństwem.

Dieta na upał, czyli co jeść przy wysokich temperaturach?

Spożywanie niektórych potraw przy 30 stopniowym upale nie tylko męczy organizm, ale może skończyć się kilkoma nadprogramowymi kilogramami. Letnia dieta, zwłaszcza w ekstremalnie ciepłe dni, powinna być lekka i bogata w warzywa i owoce - zalecają doradcy żywieniowi

CenterMed Poznań zrealizuje projekt "Testowanie modelu wsparcia usamodzielniania młodych z zaburzeniami psychicznymi"

Projekt „Testowanie modelu wsparcia usamodzielniania młodych z zaburzeniami psychicznymi Moja sprawa!”  zostanie zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.1. Innowacje społeczne.
 

Zwykły pieprzyk czy czerniak?

Nie wszystkie znamiona są niebezpieczne, ale nawet tych niegroźnych, jeśli  tylko przeszkadzają albo nie można ich ukryć przed słońcem, warto się pozbyć. O metodzie usunięcia pieprzyka decyduje dermatolog. Na podstawie oględzin zmian – ich koloru, kształtu – potrafi odróżnić te "bezpieczne" od mogących przekształcić się w nowotwór.

Nowi lekarze w Tarnowie

Witamy w zespole nowych lekarzy!