Bezpłatne badania profilaktyczne pod kątem HCV w CenterMed Kielce i CenterMed Katowice

Często zakażenie wirusowym zapaleniem wątroby typu C w początkowej fazie przebiega bezobjawowo, dlatego tak ważne jest badanie profilaktyczne, które do 15 lipca w godz. od 7:00- 18:00 mogą Państwo bezpłatnie wykonać będąc pacjentem zapisanym do  naszej Przychodni.

Kleszcze - realnie zagrożenie również na terenach miejskich!

Niedawno przywitaliśmy kalendarzowe lato, w tym ciepłym okresie aż chce się wyjść z domu. W wolnym czasie często wybieramy się do lasów, na łąki i inne tereny zielone, również te na terenie miast. Jak co roku, niczym bumerang powraca temat kleszczy i zagrożenia jakie stanowią dla entuzjastów relaksu na świeżym powietrzu. Postanowiliśmy zebrać najważniejsze fakty na temat kleszczy i chorób, które przenoszą. Zapraszamy do krótkiej lektury, która… może uratować zdrowie, a w niektórych przypadkach nawet i życie.

Pracownia EEG w CenterMed Lublin teraz także z badaniami dzieci

CenterMed w Lublinie poszerzył zakres badań EEG o badania dzieci. Badanie EEG to badanie bioelektrycznej czynności mózgu, które jest bezbolesne i nieinwazyjne. 

Bank Światowy zainteresowany współpracą z CenterMed w pilotażu opieki koordynowanej

Przedstawiciele Banku Światowego spotkali się z pacjentami CenterMed, lekarzami, personelem medycznym i władzami spółki, aby ocenić czy tarnowska firma już od stycznia 2018 r. znajdzie się w grupie zaledwie kilku polskich przychodni, które rozpoczną pilotaż opieki koordynowanej.

Ruszył projekt Katowice Miasto Zdrowia

Kampanie, eventy, konkursy oraz instruktaże to tylko niektóre elementy projektu Katowice – Miasto Zdrowia”, które mają się złożyć na ponad dwumiesięczny cykl działań zachęcających przedstawicieli środowiska akademickiego, w tym studentów oraz mieszkańców Katowic do poszerzenia wiedzy z zakresu zdrowia, a także do zdrowszego trybu życia.

Ubezpieczenia studenta

W bazach ubezpieczonych NFZ oraz wśród studentów zapisanych do CenterMed prawie 20% posiada negatywny status ubezpieczenia. Dlatego prosimy o zapoznanie się z poniższą informacją.

Gepard Biznesu 2016 dla CenterMed Lublin

Spośród 40 tysięcy polskich przedsiębiorstw, których wyniki finansowe przeanalizował Instytutu Europejskiego Biznesu w grudniu 2016 r., tytuł Gepard Biznesu 2016 uzyskało 4327 firm, bo ich wartość rynkowa wzrosła o więcej niż 250 proc.

Zmiany w dostępie do podstawowej opieki zdrowotnej od 12 stycznia

Informujemy, że od 12 stycznia zmieniają się  przepisach dotyczące POZ - Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Wprowadzane zmiany ułatwią dostęp do świadczeń podstawowej opieki zdrowotnej (POZ):

Pracownia RTG w CenterMed Szkotnik

Informujemy, że w CenterMed Szkotnik w Tarnowie przy ul. Szkotnik 19 otwarta została Pracownia RTG. 
 

Inaczej o zdrowiu

Zabawne filmiki nakręcone w konwencji monitoringu, akcja z umieszczaniem przez internautów zdjęć… kubków, sondy i quizy o zdrowiu - CenterMed ruszył z kampanią społeczną „Nie przynoś tego do pracy”.