CenterMed partnerem projektu prozdrowotnego

Data utworzenia: 2018-02-19

CenterMed partnerem projektu prozdrowotnego

CenterMed zadba o zdrowie pracowników Politechniki Świętokrzyskiej. Uczelnia dostanie ponad 600 tys. zł na realizację prozdrowotnego projektu. Pieniądze z Regionalnego Programu Operacyjnego mają zapewnić kadrze odpowiednie warunki pracy, sprzyjające aktywności zawodowej.

Do udziału w projekcie zostaną zaproszone osoby szczególnie narażone na ryzyko chorób układu krążenia, narządu ruchu i układu mięśniowo-szkieletowego, chorób nowotworowych, endokrynologicznych i psychosomatycznych. 


„Cieszymy, się że Politechnika Świętokrzyska nie tylko w sposób ustawowy podchodzi do opieki nad swoimi pracownikami, ale również zaoferowała ponad standardowe rozwiązania, których zwieńczeniem jest ten projekt” – mówi Bartłomiej Ostręga Prezes CenterMed Kielce Sp. z o.o.

„Projekt w którym jesteśmy partnerem, daje możliwość wykonania dodatkowych programów profilaktycznych ukierunkowanych na diagnostykę konkretnych schorzeń. Badania te mają na celu wykrywanie chorób we wczesnym stadium, dzięki czemu ich leczenie może rozpocząć się, zanim rozwinie się choroba. Profilaktyka zdrowotna oraz odpowiednio prowadzona opieka medyczna to sposoby na podniesienie jakości zdrowia i życia pracowników, a co za tym idzie, podstawa prawidłowego funkcjonowania Uczelni.” – mówi Bartłomiej Ostręga 

Projekt przewiduje działania prozdrowotne zachęcające do przeprowadzania badań profilaktycznych i zwiększoną aktywność ruchową. Wsparciem objętych zostanie 200 pracowników, w tym połowę stanowić będą osoby powyżej 50 roku życia.