Witamy nowego dietetyka w zespole CenterMed

Data utworzenia: 2019-06-13

Witamy nowego dietetyka w zespole CenterMed

Dietetyk będzie przyjmował w placówkach CenterMed Brzesko oraz CenterMed Nowy Sącz

Paweł Horowski – absolwent technologii żywności i żywienia człowieka oraz studiów podyplomowych z zarządzania jakością i bezpieczeństwem w przemyśle spożywczym. Doświadczony technolog żywności – praca w firmach produkujących żywność. Ukończone studia magisterskie z zakresu dietetyki oraz odbyte liczne staże i praktyki (m. in. w szpitalu Kopernika w Krakowie, poradni dietetycznej Dietetyk 24 oraz w Domu Pomocy Społecznej w Nowy Sączu).

Posiadane certyfikaty z auditora wewnętrznego systemów zarządzania bezpieczeństwem żywności, standardów BRC i IFS oraz Insulinooporności w gabinecie dietetyka.  Zajmuje się układaniem jadłospisów redukcyjnych, dla osób uprawiających sporty siłowe i wytrzymałościowe oraz w oparciu o określone jednostki chorobowe. W jadłospisie znajdują się gotowe przepisy i listy zakupów. 

Podczas wizyty będzie można skorzystać z nowoczesnego analizatora składu ciała InBody 170. 

Z jego pomocą możemy zmierzyć: masę mięśniową, tłuszczową, całkowitą zawartość wody w organizmie, pomiary BMI, WHR, obliczyć dzienne zapotrzebowania na energie, poziom tłuszczu wisceralnego, zawartość białka, składników mineralnych, określenie skali fitness, segmentalnej i tłuszczowej masy ciała poszczególnych części ciała). Każda osoba dostaje wydruk z analizatora i z programu, na którym zapisane są wszystkie wyniki.

Przed pierwszą wizytą przygotuj:

-  badania morfologiczne krwi,
- wykaz spożywanych produktów i napojów z ostatnich 3 dni

Wyżej spełnione warunki przyśpieszą przebieg pierwszej wizyty i pomogą w doborze odpowiedniego planu (nie są warunkiem koniecznym).
Przygotowanie do pomiaru analizy składu ciała:

- na czczo lub min. 2-3 godziny po posiłku,
- po wypróżnieniu się,
- przed wysiłkiem.

Osoby z rozrusznikami serca, kobiety w ciąży oraz podczas miesiączki nie powinny mieć wykonywanych badań.