I Regionalna Konferencja Medycyna Polska za nami!

Data utworzenia: 2020-01-14

I Regionalna Konferencja Medycyna Polska za nami!

10 Stycznia w Centrum Sztuki Mościce odbyła się I Regionalna Konferencja Medycyna Polska, które przedmiotem była opieka zintegrowana i e-zdrowie, czyli nowoczesne narzędzia do wdrażania opieki koordynowanej oraz zagadnienia z zakresu cyfryzacji służby zdrowia. Bez wątpienia był to owocny dzień przepełniony sesjami wykładowymi, panelami dyskusyjnymi oraz wymianą dobrych praktyk.  

Osoby chcące być na bieżąco ze zmianami w służbie zdrowia, personel medyczny oraz menadżerowie służby zdrowia mogli z „pierwszej ręki” zasięgnąć informacji na temat  strategii NFZ na lata 2019-2023, ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji priorytetowych obszarów w ochronie zdrowia czy informacji o zmianach w raportowaniu świadczeń w 2020 roku.

To co na pewno interesowało menadżerów, to szereg informacji i podpowiedzi dotyczących optymalizacji wykorzystania środków NFZ w związku ze zmianami w finansowaniu świadczeń zdrowotnych oraz możliwości usprawnienia obsługi pacjenta dzięki wdrożeniu nowych narzędzi cyfrowych.

W konferencji brali udział między innymi: 

Filip Domański – Urzędnik. ds. Polityki Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności 

Bernard Waśko – Zastępca Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia ds. Medycznych 

Grzegorz Juszczyk – Dyrektor Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego 

Dorota Kiliańska – Prezes Florencja Fundacja na rzecz Upowszechniania Cyfryzacji i Rozwoju Standardów Opieki, Adiunkt Uniwersytetu Medycznego w Łodzi

Katarzyna Klonowska - Wydział Projektów Sektorowych i Międzynarodowych NFZ. Główny Specjalista w Departamencie Świadczeń Opieki Zdrowotnej Centrali NFZ

Michał Byliniak - Wiceprezes Naczelnej Izby Aptekarskiej ,Prezydent Grupy Farmaceutycznej Unii Europejskiej

Maciej Krawczyk - Prezes Krajowej Rady Fizjoterapeutów

Organizatorami konferencji było Stowarzyszenie Medycyna Polska, CenterMed oraz Centrum Medyczno Diagnostyczne Siedlce.