Badania kąta zeza dla dzieci i dorosłych

Zakres badań

Badanie wzroku u dzieci, szczególnie badanie zeza, należy do najczęściej wykonywanych czynności podczas wizyty u okulisty dziecięcego. Zez bowiem jest przypadłością często występującą u najmłodszych, choć może także pojawić się w wieku dorosłym. Nieleczony może doprowadzić do trwałego niedowidzenia oka zezującego.

Badanie z wykorzystaniem synoptoforu polega na obserwacji przez dziecko małych, zmieniających się obrazków w obiektywach aparatu, widzianych osobno przez każde oko. W tym czasie badana jest praca mięśni okoruchowych i odbiór bodźców wzrokowych. Test trwa zaledwie kilka minut, jest nieinwazyjny i bezbolesny.

Informacja dla dorosłych pacjentów- u osób dorosłych mogą dawać znać o sobie mechanizmy kompensacje zezów ukrytych, które dają objawy takie jak: jednostronny ból głowy, głęboki ból gałki ocznej, światłowstręt, pogorszenie ostrości wzroku z pojawieniem się migających i przesuwających się w polu widzenia jasnych plam o postrzępionych, zygzakowatych brzegach – przyczyną może być oczna postać migreny zwana Astenopią.

W celu uzyskania szczegółowych informacji o terminach i cenach poszczególnych usług prosimy dzwonić pod numery telefonów 81-537-19-71 do 74

Miejsce Realizacji


Zgłoś prośbę o kontakt w sprawie oferty. Oddzwonimy!


Wyrażam zgodę na przetwarzania moich danych osobowych... ( pełna treść klauzuli )

Pozostałe Usługi