USG płuc dla dzieci oraz wizyta pediatryczna

Zakres badań

USG PŁUC – informacja o badaniu

1. Usg płuc u dzieci jest metodą diagnostyczną głównie zmian mających styczność z opłucną

2. Wg. Prof. Kosiaka ok, 98,5 % zmian zapalnych w płucach ma styczność z opłucną

3. Wg. publikacji w „Pediatrii Medycyny Praktycznej” w metaanalizie obejmującej 12 badań klinicznych BALK i wsp. Wykazali iż USG płuc charakteryzuje się większą czułością 95,5% oraz zbliżoną swoistością 95,3% w porównaniu z rtg klp w wykrywaniu zmian płucnych (odpowiednio 86,8% i 98,2%). Dodatkowo doskonale uwidacznia płyn w opłucnej , odmę opłucnową i wiele innych patologii , jest świetnym narzędziem diagnostycznym w rękach klinicysty – daje natychmiastową odpowiedź na wiele problemów klinicznych. Wyjątkowością badania jest także to, że wykonuje je pediatra, który może jednocześnie przeprowadzić pacjenta przez cały proces diagnostyczno – terapeutyczny i monitorować przebieg choroby wykonując badanie wielokrotnie

4. W znaczący sposób ogranicza to konieczność wykonywania RTG klp co zmniejsza narażenie na promieniowanie rentgenowskie
5. USG płuc można także wykorzystać do rozwikłania wielu innych problemów klinicznych a także do kontroli niektórych przewlekłych chorób płuc i opłucnej.

Informacja o lekarzu- lek. med. Jacek Kępa

Lekarz z 7 letnim doświadczeniem zawodowym pracy w szpitalu (300 dyżurów + praca w ramach pełnego etatu), praca w karetce pogotowia – lekarski transport międzyszpitalny, 6 lat pracuje w przychodni lekarza rodzinnego, posiada 40 certyfikatów, szkoleń, konferencji, kursów w tym Certyfikat Good Clinical Practice, certyfikat CMKP ze szczepień ochronnych u dzieci, certyfikat ALS i PALS, certyfikat USG płuc i wiele innych.
Aktualnie pracuje w Szpitalu Wojewódzkim przy al. Kraśnickiej, gdzie pełni funkcję zastępcy kierownika Oddziału Dziecięcego z Izbą Przyjęć oraz w POZ jako Pediatra.

Miejsce Realizacji


Zgłoś prośbę o kontakt w sprawie oferty. Oddzwonimy!


Wyrażam zgodę na przetwarzania moich danych osobowych... ( pełna treść klauzuli )

Pozostałe Usługi