Szkoła rodzenia w CenterMed Katowice!

Przychodnia CenterMed w Katowicach wraz z Urzędem Miasta Katowice zaprasza kobiety ciężarne od ok. 26 tygodnia ciąży, które równocześnie są mieszkankami Katowic oraz współmałżonków lub partnerów (ojców dzieci) na zajęcia Szkoły Rodzenia organizowane w CenterMed Katowice przy ulicy Bocheńskiego 38A w Katowicach.

Autyzm - przyczyny, objawy, diagnostyka

Autyzm to przypadłość, która zaliczana jest do grupy symptomów zwanych wycofaniem, czyli unikaniem kontaktu ze światem zewnętrznym – z ludźmi i otoczeniem. Uważa się, że jest to schorzenie dotyczące mózgu, mogące mieć podłoże genetyczne. Jednak mimo zidentyfikowania wielu czynników zwiększających ryzyko wystąpienia autyzmu, jego przyczyna nie została dotąd w pełni poznana.  

Nowi lekarze w Tarnowie

Witamy w zespole nowych lekarzy! 

- lek. med. Adam Mikołajczyk – specjalista chirurg ogólny

- lek. med. Tomasz Malina – specjalista ortopeda i traumatologii narządu ruchu

Wznawiamy również współpracę z lek. med. Damianem Dubielem - ortopedą w trakcie specjalizacji. 

Lekarze przyjmują w CenterMed Szkotnik przy ul. Szkotnik 19 w Tarnowie. 

Tarnów na mapie medycznych innowacji

Czy tarnowskie placówki będą brały udział w prestiżowym, ministerialnym pilotażu e-skierowania? Wygląda na to, że tak, o czym mogliśmy się dowiedzieć 20 marca w tarnowskiej Sali Lustrzanej.

Co jest przyczyną bólu pleców między łopatkami?

Ból między łopatkami, na wysokości piersiowego odcinka kręgosłupa jest częstą dolegliwością. Ból kręgosłupa między łopatkami może być objawem chorób kręgosłupa, przeciążenia, wad postawy. Ból pleców w odcinku piersiowym może oznaczać neuralgię międzyżebrową. Pojawia się u kobiet w ciąży. Zawsze wskazana jest wizyta u specjalisty oraz dokładna diagnostyka. 

Bezpłatne badania chorób serca - zaproszenie

Informujemy, że w placówkach CenterMed można wziąć udział w bezpłatnym programie profilaktyki chorób układu krążenia.

Opryszczka wargowa - objawy, leczenie i zapobieganie nawrotom

Opryszczka wargowa nie tylko szpeci. Towarzyszy jej swędząca wysypka i ból w okolicach ust, które są pierwszymi objawami opryszczki wargowej, wywołanej przez wirusa HSV1. Można się nią zarazić, choć atakuje zwykle osłabiony organizm. Sama opryszczka nie jest groźna, ale wywołane nią powikłania - już tak, dlatego opryszczkę trzeba leczyć i zapobiegać jej nawrotom.  

Z okazji Dnia Kobiet podaruj sobie lub bliskiej osobie zdrowy prezent!

Pakiet badań laboratoryjnych dla kobiet to nie tylko idealny dodatek do kwiatów czy czekoladek, ale również praktyczny prezent, który pozwoli obdarowanej osobie dowiedzieć się więcej o swoim stanie zdrowia. 

Jakie są konsekwencje nieprzespanej nocy?

Podobno małe zaburzenia snu jeszcze nikomu krzywdy nie wyrządziły. Jednak wyobraźcie sobie, jak wiele wypadków drogowych było spowodowanych tym, że kierowcy byli niewyspani. Widać dokładnie, jak potrzebny jest sen do prawidłowej pracy mózgu i całego organizmu. Sprawdź, czym grozi nieprzespana noc.