Dezynfekcja CenterMed poprzez zamgławianie

W obliczu szerzącej się epidemii związanej z pojawieniem się koronawirusa 2019-nCoV niezwykle ważne są skuteczne sposoby dezynfekcji pomieszczeń, zwłaszcza w placówkach medycznych. Jedną z takich metod jest zamgławianie pomieszczeń, co pomaga zlikwidować wirusy, ale również bakterie czy grzyby.

W poniedziałek (23.03) punkt pobrań w CenterMed Bochnia będzie nieczynny

Równocześnie informujemy, że w innych lokalizacjach punkty pobrań sa czynne ale przyjmowane są tylko zlecenia w trybie pilnym.

Ważna informacja dla pacjentów w związku z koronwirusem

W związku z przeciwdziałaniem COVID-19 informujemy, że:

1.    Każde wejście do przychodni musi być poprzedzone wcześniejszym kontaktem telefonicznym z placówką. 

2.    W placówkach CenterMed badania laboratoryjne, USG i RTG wykonywane będą dla pacjentów którzy kierowani będą  na badania PILNE (punkt pobrań w placówce CenterMed Bochnia w dniu 16.03 będzie nieczynny) 

3.    Każda wizyta lekarska w ramach podstawowej opieki zdrowotnej  może być umówienia w placówce tylko po wcześniejszym odbyciu telewizyty.

4.    Osoby pozostające w leczeniu specjalistycznym w miarę możliwości kierowane będą do odbycia teleporady bez konieczności pojawiania się w przychodni. W innym przypadku prosimy o zastosowanie się do obowiązujących w placówkach procedur. 

5.    Pracownicy innych podmiotów zgłaszających się  na badania okresowe w ramach medycyny pracy przyjmowani będą zgodnie z harmonogramem po wcześniejszej weryfikacji stanu zdrowia. W przypadku jakichkolwiek objawów infekcji badania nie będą realizowane a pacjenci zostaną skierowani do konsultacji telefonicznej ze swoim lekarzem POZ. 

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o wyrozumiałość i współprace z personelem placówek.
 

Dyżury infekcyjne odwołane

Informujemy, że w związku z koronawirusem weekendowe dyżury infekcyjne w CenterMed zostają wstrzymane do odwołania. 

Komunikat dla pacjentów korzystających z podstawowej opieki zdrowotnej

W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem informujemy, że:

- rejestracja online na wizyty planowe zostaje zawieszona do odwołania,
- w przypadku wcześniej zaplanowanych wizyt prosimy o kontakt z przychodnią w celu weryfikacji konieczności odbycia wizyty i ewentualnej zamiany na lekarską poradę telefoniczną,
- prosimy pacjentów o ograniczenie wizyt w przychodniach do niezbędnych i uzasadnionych medycznie❗️
- zlecamy kontakt telefoniczny z pracownikami przychodni oraz porady telefoniczne (np. e-recepta, e-zwolnienie).

Ponadto przypominamy, iż pacjenci z objawami gorączki, kaszlu i duszności, przebywający w regionie występowania SARS-CoV-2 lub w towarzystwie osób potencjalnie zarażonych, NIE POWINNI ZGŁASZAĆ SIĘ DO PLACÓWKI MEDYCZNEJ. 

Należy wówczas skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno - epidemiologiczną. 

Informacja dotycząca zwolnień na opiekę dla rodziców

W związku z zamknięciem placówek oświatowych informujemy, że lekarze NIE wystawiają zwolnienia na opiekę dla rodziców, których dzieci nie pójdą do żłobka, przedszkoli lub szkoły. Rodzic składa wniosek BEZPOŚREDNIO u płatnika o zasiłek opiekuńczy.

Informacje dla Pacjentów CenterMed w związku z koronawirusem

W celu najlepszej ochrony przed potencjalnym zagrożeniem związanym z nowym koronawirusem należy dokładnie zapoznać się z aktualnymi wytycznymi umieszczonymi na oficjalnych stronach rządowych oraz głównego inspektoratu sanitarnego.

Informacje dotyczące rejestracji oraz porad w placówkach CenterMed Małopolska

Informujemy, iż w związku z pojawieniem się w Polsce przypadków zarażenia koronawirusem, pacjenci z objawami gorączki, kaszlu i duszności, przebywający w regionie występowania SARS-CoV-2 lub w towarzystwie osób potencjalnie zarażonych, nie powinni zgłaszać się do placówki medycznej. W trakcie rejestracji telefonicznej zostaną o tym poinformowani przez konsultanta, oraz otrzymają kontakt do stacji sanitarno-epidemiologicznej lub szpitala zakaźnego.

Informacje dotyczące koronawirusa

Koronawirusy (CoV) to duża rodzina wirusów, które powodują choroby układu oddechowego, od zwykłego przeziębienia po poważniejsze choroby, takie jak bliskowschodni zespół niewydolności oddechowej (MERS, MERS-CoV, ang. Middle East Respiratory Syndrome) i zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV, ang. Severe Acute Respiratory Syndrome).