Informacje dla Pacjentów CenterMed w związku z koronawirusem

W celu najlepszej ochrony przed potencjalnym zagrożeniem związanym z nowym koronawirusem należy dokładnie zapoznać się z aktualnymi wytycznymi umieszczonymi na oficjalnych stronach rządowych oraz głównego inspektoratu sanitarnego.

Informacje dotyczące rejestracji oraz porad w placówkach CenterMed Małopolska

Informujemy, iż w związku z pojawieniem się w Polsce przypadków zarażenia koronawirusem, pacjenci z objawami gorączki, kaszlu i duszności, przebywający w regionie występowania SARS-CoV-2 lub w towarzystwie osób potencjalnie zarażonych, nie powinni zgłaszać się do placówki medycznej. W trakcie rejestracji telefonicznej zostaną o tym poinformowani przez konsultanta, oraz otrzymają kontakt do stacji sanitarno-epidemiologicznej lub szpitala zakaźnego.

Informacje dotyczące koronawirusa

Koronawirusy (CoV) to duża rodzina wirusów, które powodują choroby układu oddechowego, od zwykłego przeziębienia po poważniejsze choroby, takie jak bliskowschodni zespół niewydolności oddechowej (MERS, MERS-CoV, ang. Middle East Respiratory Syndrome) i zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej (SARS-CoV, ang. Severe Acute Respiratory Syndrome).

Zalecenia Ministerstwa Zdrowia dotyczące koronawirusa

Koronawirus pojawia się w kolejnych europejskich krajach. Najwięcej przypadków odnotowano we Włoszech, i to głównie dla osób wracających z tego kraju Ministerstwo Zdrowia kieruje swój apel, by w przypadku takich objawów jak gorączka, kaszel, duszność czy problemy z oddychaniem, bezzwłocznie skontaktować się telefonicznie z Sanepidem. 

CenterMed Kielce z akredytacją

CenterMed Kielce wraz z dwunastoma innymi podmiotami oferującymi świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej otrzymało akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia, przyznawaną przez ministra zdrowia. Akredytację taką posiada obecnie 214 placówek POZ.

Utrudnienia w CenterMed Katowice z powodu awarii światłowodu

Informujemy, że w związku z awarią sieci internetowej w Katowicach w naszej przychodni CenterMed przy ul. Bocheńskiego 38 mogą wystąpić utrudnienia w kontakcie oraz świadczeniach poszczególnych usług. 

 

Katowicka Szkoła Świadomego Rodzicielstwa

W związku z realizacją projektu „Katowickiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wyżej wymienionym projekcie.

I Regionalna Konferencja Medycyna Polska za nami!

10 Stycznia w Centrum Sztuki Mościce odbyła się I Regionalna Konferencja Medycyna Polska, które przedmiotem była opieka zintegrowana i e-zdrowie, czyli nowoczesne narzędzia do wdrażania opieki koordynowanej oraz zagadnienia z zakresu cyfryzacji służby zdrowia. Bez wątpienia był to owocny dzień przepełniony sesjami wykładowymi, panelami dyskusyjnymi oraz wymianą dobrych praktyk.  

Praca placówek CenterMed w dniu 24 oraz 31 grudnia

Informujemy, że w dniu 24.12 oraz 31.12 godziny pracy placówek w CenterMed ulegają zmianie.