Poradnia flebologiczna w Lublinie

Informujemy, że w Lublinie w ramach współpracy z Poradnią Flebologiczną można skorzystać z wizyty flebologicznej. 

 

Szczepienia przeciwko HPV w Gminie Tarnów

Informujemy, że w przychodni CenterMed w Zgłobicach zostaną wykonane  szczepienia ochronne przeciwko zakażeniom wirusem brodawczaka ludzkiego HPV u dziewcząt z rocznika 2006 lat oraz dziewcząt, które brały udział w Programie w 2018 roku i wymagają zakończenia cyklu szczepień w 2019. 

CenterMed na kongresie 590

Już 7 i 8 października odbędzie się kongres 590, którego jesteśmy oficjalnym partnerem. Oprócz zabezpieczenia medycznego które pełnimy, mamy własne stoisko w bezpośrednim sąsiedztwie Ministerstwa Zdrowia, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Grupy PFR oraz firmy Google

Badanie kliniczne nowego leku na atopowe zapalenie skóry w Krakowie

Informujemy, że trwa badanie kliniczne mające na celu ocenę bezpieczeństwa i skuteczności nowego leku opracowanego dla dorosłych pacjentów z ciężkim atopowym zapaleniem skóry, u których wystąpiła niewystarczająca odpowiedź na podawaną doustnie cyklosporynę A lub jej nietolerancję bądź, u których kontrolowanie schorzenia za pomocą tego leku jest niewystarczające lub występuja przeciwskazania do jego stosowania. 

Profilaktyka cukrzycy w CenterMed Kraków

27 września od godziny 15:00 do 17:00 w przychodni CenterMed Kraków przy ul. św. Łazarza 14 w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki odbędzie się akcja profilaktyczna "Nie daj się cukrzycy"

Weekendowe dyżury infekcyjne w CenterMed dla mieszkańców Tarnowa i okolic

Informujemy, że od 12.10.2019 do 29.03.2020 w CenterMed przy ul Szkotnik 19 w Tarnowie, w ramach weekendowych dyżurów infekcyjnych będą przyjmować lekarze rodzinni oraz lekarze pediatrzy. 

Cena konsultacji - 100 zł 

Pierwszy dzień w szkole - jak przygotować dziecko?

Rozpoczęcie nauki w szkole to dla dziecka jeden z najważniejszych momentów w życiu. Już nie zabawa, ale nauka będzie dla niego najważniejsza. Jak pomóc dziecku polubić szkołę, zachęcić do zdobywania nowych umiejętności, ułatwić kontakty z grupą rówieśników? Jak zorganizować mu jak najlepsze warunki do nauki w domu?

Pierwszy dzień w szkole otwiera nowy rozdział nie tylko w życiu dziecka, ale i całej rodziny.  Nauka w szkole to poważne przedsięwzięcie. Dla ciebie - bo musisz kupić podręczniki i przybory szkolne, urządzić miejsce do odrabiania lekcji i dla dziecka - bo musi być przygotowane do tego, aby podjęło obowiązki ucznia bez stresu i z zainteresowaniem.

Rany - rodzaje, gojenie się, powikłania, szycie

Rana to uszkodzenie skóry, a często również innych, głębszych tkanek. Jest wiele rodzajów ran, m.in. rany cięte, rany kłute czy rany tłuczone, ale również termiczne, chemiczne, postrzałowe. To nie jedyny podział ran. Kiedy szyje się rany? Jakie powikłania w trakcie gojenia ran są najczęstsze?

Nerwoból międzyżebrowy - przyczyny, objawy, leczenie

Nerwoból międzyżebrowy (neuralgia międzyżebrowa) może przestraszyć – ból w klatce piersiowej, który mu towarzyszy może sugerować zawał mięśnia sercowego. Po czym więc można stwierdzić, że odczuwane przez chorego dolegliwości są objawami nerwobólu międzyżebrowego i jakie mogą być przyczyny tej patologii? 

Praca placówek CenterMed w dniu 16.08.2019

Informujemy, że godziny otwarcia poszczególnych placówek w dniu 16.08.2019 ulegają zmianie.