Rumień po kleszczu. Jakie objawy daje ukłucie kleszcza i o czym może świadczyć rumień wędrujący?

Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu to dwie najczęściej występujące w Polsce choroby odkleszczowe (ang. TBD – tick-borne diseases). Do zakażenia dochodzi, jak wskazuje nazwa, w wyniku pokłucia przez kleszcze – niewielkie pajęczaki żyjące w Europie, Azji i Ameryce Południowej. 

Podatność na siniaki - o czym świadczy? Na jakie choroby wskazują sińce na ciele?

Podatność na siniaki może świadczyć o zaburzeniach krzepliwości krwi i związanych z nimi hemofilii czy chorobie von Willebranda. Są to choroby dziedziczne, dość łatwe do rozpoznania. Problemy diagnostyczne mogą sprawiać inne choroby, których sińce na ciele nie są objawem charakterystycznym, lecz towarzyszącym wielu innym symptomom. Sprawdź, na jakie choroby wskazują siniaki. 

Nowy lekarz w CenterMed Bochnia

Witamy w naszym zespole nowego lekarza! 

- lek. med. Anna Gała-Sobczyk , specjalista kardiolog  

Miejsce pracy CenterMed Bochnia, ul. Kazimierza Wielkiego 13

Rusza Katowicka Szkoła Świadomego Rodzicielstwa

W związku z realizacją projektu „Katowickiej Szkoły Świadomego Rodzicielstwa” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wyżej wymienionym projekcie.

CenterMed Kielce - zmiana adresu siedziby spółki

Uprzejmie informujemy, że z dniem 25.06.2019 r. spółka Centermed Kielce zmieniła adres siedziby z dotychczasowego na:

Al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17a, 25-314 Kielce

Profesjonalny analizator składu ciała w CenterMed Nowy Sącz oraz CenterMed Brzesko

Pacjenci, którzy skorzystają z porady dietetyka Pawła Horowskiego, będą mogli również możliwość skorzystać z analizy składu ciała za pomocą nowoczesnego i profesjonalnego analizatora składu ciała, przeznaczonych właśnie do gabinetów dietetycznych, klubów fitness, ośrodków zdrowia czy szpitali

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne. Czym złagodzić skutki opalania?

Domowe sposoby na oparzenia słoneczne są alternatywą dla specjalnych kremów czy maści regenerujących skórę. Dzięki nim nie tylko szybko ukoisz podrażnioną słońcem skórę, lecz także przyśpieszysz proces gojenia. 

Owoce, których nie można jeść prosto z krzaka

Owoce, których nie można jeść prosto z krzaka, to owoce leśne. Istnieje ryzyko, że znajdują się na nich jaja pasożyta, który wywołuje potencjalnie śmiertelną chorobę - bąblowicę. Sprawdź, których dokładnie owoców lepiej nie jeść prosto z krzaka. 

Przedstawiciele CSIOZ na mobilnych stoiskach w CenterMed Tarnów

Co to jest e-recepta? Do czego służy Internetowe Konto Pacjenta? Jak się do niego zalogować i co najważniejsze – jakie sprawy można załatwić za pośrednictwem tego narzędzia? Na te pytania zainteresowani pacjenci będą mogli poznać odpowiedź w tarnowskich placówkach CenterMed w dniach od 8 do 11 lipca. 

Bezpłatne pomiary poziomu cukru i ciśnienia krwi w CenterMed Poznań

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą CenterMed Poznań  wraz z Narodowym Funduszem Zdrowia w Poznaniu zapraszają 27 czerwca na bezpłatne pomiary poziomu cukru i ciśnienia krwi.