Zmiana godzin pracy CenterMed Katowice

W związku z epidemią koronawirusa, godziny pracy placówki CenterMed w Katowicach przy ul. Bocheńskiego 38 ulegają zmianie: 

7:00 - 18:00 

Środowiskowa Opieka Psychologiczno Psychoterapeutyczna dla Dzieci i Młodzieży w CenterMed Kielce

Wsparcie psychologiczne dla dzieci we własnym środowisku, jak najbliższej swojego miejsca zamieszkania to główne założenie dotyczące powstania i funkcjonowania blisko 300 takich ośrodków w Polsce. Ma to uchronić dzieci zmagające się z problemami natury psychologicznej przed trafianiem do szpitali psychiatrycznych.

Informacja dotycząca obowiązku noszenia maseczek przez pacjentów CenterMed

Mając na uwadze zdrowie pacjentów oraz personelu, informujemy, że od 06.04.2020 każdy pacjent jest zobligowany do przybycia na wizytę we własnej maseczce ochronnej. 
 
Powyższy wymóg jest odpowiedzią na nowe zalecenia Ministra Zdrowia w związku z kolejnym etapem epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. 

Zmiana godzin pracy placówek CenterMed w Małopolsce

W związku z epidemią koronawirusa godziny pracy placówek CenterMed ulegaja zmianie. 

Dezynfekcja CenterMed poprzez zamgławianie

W obliczu szerzącej się epidemii związanej z pojawieniem się koronawirusa 2019-nCoV niezwykle ważne są skuteczne sposoby dezynfekcji pomieszczeń, zwłaszcza w placówkach medycznych. Jedną z takich metod jest zamgławianie pomieszczeń, co pomaga zlikwidować wirusy, ale również bakterie czy grzyby.

W poniedziałek (23.03) punkt pobrań w CenterMed Bochnia będzie nieczynny

Równocześnie informujemy, że w innych lokalizacjach punkty pobrań sa czynne ale przyjmowane są tylko zlecenia w trybie pilnym.

Ważna informacja dla pacjentów w związku z koronwirusem

W związku z przeciwdziałaniem COVID-19 informujemy, że:

1.    Każde wejście do przychodni musi być poprzedzone wcześniejszym kontaktem telefonicznym z placówką. 

2.    W placówkach CenterMed badania laboratoryjne, USG i RTG wykonywane będą dla pacjentów którzy kierowani będą  na badania PILNE (punkt pobrań w placówce CenterMed Bochnia w dniu 16.03 będzie nieczynny) 

3.    Każda wizyta lekarska w ramach podstawowej opieki zdrowotnej  może być umówienia w placówce tylko po wcześniejszym odbyciu telewizyty.

4.    Osoby pozostające w leczeniu specjalistycznym w miarę możliwości kierowane będą do odbycia teleporady bez konieczności pojawiania się w przychodni. W innym przypadku prosimy o zastosowanie się do obowiązujących w placówkach procedur. 

5.    Pracownicy innych podmiotów zgłaszających się  na badania okresowe w ramach medycyny pracy przyjmowani będą zgodnie z harmonogramem po wcześniejszej weryfikacji stanu zdrowia. W przypadku jakichkolwiek objawów infekcji badania nie będą realizowane a pacjenci zostaną skierowani do konsultacji telefonicznej ze swoim lekarzem POZ. 

Przepraszamy za wszelkie niedogodności i prosimy o wyrozumiałość i współprace z personelem placówek.
 

Dyżury infekcyjne odwołane

Informujemy, że w związku z koronawirusem weekendowe dyżury infekcyjne w CenterMed zostają wstrzymane do odwołania. 

Komunikat dla pacjentów korzystających z podstawowej opieki zdrowotnej

W związku z ryzykiem zakażenia koronawirusem informujemy, że:

- rejestracja online na wizyty planowe zostaje zawieszona do odwołania,
- w przypadku wcześniej zaplanowanych wizyt prosimy o kontakt z przychodnią w celu weryfikacji konieczności odbycia wizyty i ewentualnej zamiany na lekarską poradę telefoniczną,
- prosimy pacjentów o ograniczenie wizyt w przychodniach do niezbędnych i uzasadnionych medycznie❗️
- zlecamy kontakt telefoniczny z pracownikami przychodni oraz porady telefoniczne (np. e-recepta, e-zwolnienie).

Ponadto przypominamy, iż pacjenci z objawami gorączki, kaszlu i duszności, przebywający w regionie występowania SARS-CoV-2 lub w towarzystwie osób potencjalnie zarażonych, NIE POWINNI ZGŁASZAĆ SIĘ DO PLACÓWKI MEDYCZNEJ. 

Należy wówczas skontaktować się telefonicznie ze stacją sanitarno - epidemiologiczną. 

Informacja dotycząca zwolnień na opiekę dla rodziców

W związku z zamknięciem placówek oświatowych informujemy, że lekarze NIE wystawiają zwolnienia na opiekę dla rodziców, których dzieci nie pójdą do żłobka, przedszkoli lub szkoły. Rodzic składa wniosek BEZPOŚREDNIO u płatnika o zasiłek opiekuńczy.