Co pyli w sierpniu? Jakie pyłki wywołują alergię w sierpniu?

Co pyli w sierpniu? Między innymi zarodniki grzybów mikroskopowych, pokrzywa i bylica. Według danych Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w sierpniu dokuczają one uczuleniowcom w całej Polsce, ponieważ stężenie zarodników i pyłków tych roślin w powietrzu jest bardzo wysokie i utrzymuje się aż do września. 

Interleukiny - rodzaje, funkcje, rola w powstawaniu chorób autoimmunologicznych

Interleukiny są białkami należącymi do grupy cytokin. Uczestniczą w procesie komunikacji pomiędzy komórkami układu odpornościowego. Do czego potrzebne są interleukiny? Co je charakteryzuje? 

Zmiana godzin pracy w CenterMed Waryńskiego w dniu 14.08.2019

Informujemy, że 14.08.2019 przychodnia przy ul. Waryńskiego 10a w Warszawie czynna będzie do godziny 18:00.
 

CenterMed liderem w wystawianiu e-recept w Małopolsce

CentrMed liderem pod względem liczby wystawionych elektronicznych recept w województwie małopolskim! Od stycznia nasi lekarze „wypisali” pacjentom blisko 79 tysięcy takich recept!  W woj. małopolskim jest 475 podmiotów, które posiadają certyfikaty uprawniające do wystawiania e-recept.
 

Nowy lekarz w CenterMed Nowy Sącz

Witamy w zespole nowego lekarza!

- lek. med. Michał Ścibor (w trakcie specjalizacji z ginekologii). Lekarz przyjmuje w ramach NFZ praz prywatnie. 

CenterMed Nowy Sącz ul. Węgierska 188 

 

Placówka CenterMed Świeradowska od 1 sierpnia 2019 r. jest nieczynna

Szanowni Państwo,

Informujemy, że od 1 sierpnia 2019 r. placówka przy ulicy Świeradowskiej w Warszawie jest nieczynna. 

Wszystkich Pacjentów, zapraszamy na inne nasze placówki (link)

Za utrudnienia przepraszamy.

USG płuc w CenterMed Szkotnik

USG płuc to innowacyjna metoda diagnostyczna pozwalająca szybko i bezpiecznie rozpoznawać i diagnozować choroby płuc, zwłaszcza w populacji pediatrycznej.

 

Badanie wzroku (zeza) u dzieci i dorosłych - nowa usługa w CenterMed Lublin ul. Weteranów 46

Informacja dla rodziców- Jeśli  zauważycie, że wasze dziecko zezuje, unika czytania i pisania, potyka się o przedmioty, mruży oczy, przekrzywia głowę i patrzy jednym okiem – to oznacza, że może mieć problemy z widzeniem. 

Zamknięcie placówki CenterMed Świeradowska w Warszawie

Informujemy, że od dnia 01.08.2019 r. Przychodnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej przy ul. Świeradowskiej zostaje  zamknięta. Pacjentów, którzy złożyli w przychodni przy ul. Świeradowskiej deklarację wyboru lekarza lub pielęgniarki POZ w Centermed Warszawa Sp. z o.o.  i  nadal chcą korzystać z tych  świadczeń  zapraszamy  do pozostałych naszych placówek:
 

Rumień po kleszczu. Jakie objawy daje ukłucie kleszcza i o czym może świadczyć rumień wędrujący?

Borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu to dwie najczęściej występujące w Polsce choroby odkleszczowe (ang. TBD – tick-borne diseases). Do zakażenia dochodzi, jak wskazuje nazwa, w wyniku pokłucia przez kleszcze – niewielkie pajęczaki żyjące w Europie, Azji i Ameryce Południowej.