Zapraszamy do udziału w bezpłatnym Programie profilaktyki chorób układu krążenia.

Program przeznaczony dla osób znajdujących się na liście świadczeniobiorców lekarza POZ w CenterMed Lublin z siedzibą  w Lublinie , będących w danym roku kalendarzowym w 35, 40, 45, 50,  55 roku życia, u których  nie została  dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia /także u innych świadczeniodawców/, nie jest wymagane skierowanie.


Kontakt: - tel.: 81 537-19-71 do 74;  CenterMed Lublin w Lublinie   ul. Weteranów 46  lub   Filia POZ przy   ul. Nadbystrzyckiej  42A, tel. : 81 538 41 93 i  504 802 196 (od 1 września 2018r.)

Zwichnięcie kostki - objawy, pierwsza pomoc, rehabilitacja i leczenie

Zwichnięcie kostki (stawu skokowego) to bardzo poważny uraz, znacznie poważniejszy niż skręcenie kostki, z którym często jest błędnie utożsamiane. Zwichnięta kostka wymaga jak najszybszego nastawienia. W przeciwnym razie może dojść do groźnych powikłań. Jakie objawy pojawiają się przy zwichniętej kostce? Co robić, gdy dojdzie do kontuzji? Na czym polega leczenie?

Ułatwienia dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności

Od 1 lipca osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły skorzystać poza kolejnością ze świadczeń medycznych udzielanych w poradniach specjalistycznych (ambulatoryjnej opiece specjalistycznej), ze świadczeń medycznych w szpitalach, z usług farmaceutycznych realizowanych w aptekach oraz świadczeń rehabilitacji leczniczej. 

Przeziębienie latem

Katar, gorączka, kaszel czy dreszcze kojarzą nam się głównie z zimną, nieprzyjemną pogodą jesienną lub zimową. Choć nie zdajemy sobie często z tego sprawy, objawy te są powszechne także podczas pięknej, upalnej pogody.

Łysienie plackowate - przyczyny, objawy, leczenie

Łysienie plackowate jest jedną z najczęstszych przyczyn utraty włosów, zwłaszcza u młodych osób. Jak wynika z obserwacji lekarzy, z łysieniem plackowatym najczęściej zmagają się dzieci i młodzi dorośli. Szacuje się, że około 60 proc. pacjentów z łysieniem plackowatym ma mniej niż 30 lat. Jakie są przyczyny i objawy łysienia plackowatego? Na czym polega leczenie?

Deklaracja OnLine już dostępna!

Już teraz bez wychodzenia z domu możesz złożyć deklarację do lekarza Podstawowej Opieki Zdrowotnej, Pielęgniarki Środowiskowo - Rodzinnej oraz Pielęgniarki Położnej. Wystarczy wejść na http://centermed.pl/deklaracja i wypełnić formularz.

Grzybica skóry gładkiej - rodzaje, objawy, przyczyny i leczenie

Grzybica skóry gładkiej (Tinea cutis glabrae) jest jedną z najczęściej spotykanych dermatomikoz. Badania kliniczne i mikologiczne powinny być podstawą jej rozpoznania. Leczona jest specjalistyczną farmakoterapią, wspomaganą przez domowe rozwiązania.

Bezpieczne wakacje - Porady dla rodziców

W okresie wakacyjnym dużo dzieci nie wyjedzie na kolonie czy obozy. Pozostaną w domach. Niektóre z nich, codziennie, przez długi czas będą przebywały same. Mając na uwadze ich dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić Państwa dziecko przed niebezpieczeństwem.

Dieta na upał, czyli co jeść przy wysokich temperaturach?

Spożywanie niektórych potraw przy 30 stopniowym upale nie tylko męczy organizm, ale może skończyć się kilkoma nadprogramowymi kilogramami. Letnia dieta, zwłaszcza w ekstremalnie ciepłe dni, powinna być lekka i bogata w warzywa i owoce - zalecają doradcy żywieniowi

CenterMed Poznań zrealizuje projekt "Testowanie modelu wsparcia usamodzielniania młodych z zaburzeniami psychicznymi"

Projekt „Testowanie modelu wsparcia usamodzielniania młodych z zaburzeniami psychicznymi Moja sprawa!”  zostanie zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.1. Innowacje społeczne.