CenterMed Katowice w programie POZ PLUS

Centermed Katowice 2 Sp. z o.o. jako jedna z 45 placówek w kraju bierze udział w programie pilotażowym opieki koordynowanej w podstawowej opiece zdrowotnej „POZ PLUS” współfinansowanym ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu grantowego pn. „Przygotowanie, przetestowanie i wdrożenie do systemu opieki zdrowotnej organizacji opieki koordynowanej (OOK) Etap II Faza pilotażowa – Model POZ PLUS nr projektu : POWR.05.02.00-00-0039/17”. 

Nowi lekarze w CenterMed Kielce

Witamy w zespole nowych lekarzy!

Wysypka u dziecka - przyczyny wysypki, objawy, leczenie

Wysypka u niemowlaka, jak również wysypka u dziecka nieco starszego, może przyjmować różną postać - mogą to być rozmaite krostki, plamki i grudki. Przyczyny wysypki u dziecka mogą być bardzo różne. Może być wynikiem alergii, problemów dermatologicznych lub infekcji wywołanej przez choroby zakaźne. Kiedy wysypka u dziecka jest niegroźna, a kiedy wymaga interwencji specjalisty?

Rehabilitacja Medyczna Ogólnoustrojowa i Rehabilitacja Onkologiczna w CenterMed Lublin

Nowe usługi z zakresu Rehabilitacji Medycznej Ogólnoustrojowej i Rehabilitacji Onkologicznej już od 14 sierpnia 2018 r. w CenterMed Lublin 
przy ul. Weteranów 46
 

Jak postępować w przypadku ukąszenia przez żmiję

Wbrew pozorom żmija jest płochliwa, boi się ludzi i czym prędzej chowa się w pobliskiej norze lub stercie kamieni. Gdy czuje się zagrożona, zwija swoje ciało w spiralę, unosi głowę i syczy, by odstraszyć potencjalnego napastnika. Gdy to zawiedzie, przystępuje do ataku. Szybko i zwinnie kąsa wyrzucając głowę - zazwyczaj do wysokości kostki człowieka. 

Nowe usługi w CenterMed Lublin

Nowe usługi z zakresu Terapii Uroginekologicznej  już od 1 sierpnia 2018 r. w CenterMed Lublin przy ul. Weteranów 46

Otyłość a stres - jak wzajemnie na siebie wpływają?

Stres psychologiczny, zwłaszcza długotrwały może być jednym z czynników wpływających na powstawanie nadwagi i otyłości. Ale też nadmierna masa ciała często staje się dla chorego źródłem wielu niepokojów. Czym jest stres i jak wpływa na tycie? Jakie problemy emocjonalne wywołuje otyłość?

8 skutecznych ćwiczeń na ból karku, które pomogą na kłopoty z kręgosłupem

Najczęstszym objawem niezdrowego stylu życia (braku ruchu i siedzenia w złej pozycji) jest właśnie uciążliwy ból karku. Jedynym remedium na ból są codzienne ćwiczenia: gimnastyka rozluźniająca i wzmacniająca mięśnie.

Badania słuchu obiektywne i subiektywne

Badania słuchu obiektywne i subiektywne powinien zrobić każdy, kto odczuwa pogorszenie słuchu, a profilaktycznie – wszyscy po 50. roku życia. Jest konieczne także wtedy, gdy trzeba dopasować typ aparatu słuchowego lub inny rodzaj terapii. Przeczytaj, na czym polegają badania słuchu obiektywne i subiektywne!

Zapraszamy do udziału w bezpłatnym Programie profilaktyki chorób układu krążenia.

Program przeznaczony dla osób znajdujących się na liście świadczeniobiorców lekarza POZ w CenterMed Lublin z siedzibą  w Lublinie , będących w danym roku kalendarzowym w 35, 40, 45, 50,  55 roku życia, u których  nie została  dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w okresie ostatnich 5 lat nie korzystały ze świadczeń udzielanych w ramach profilaktyki chorób układu krążenia /także u innych świadczeniodawców/, nie jest wymagane skierowanie.


Kontakt: - tel.: 81 537-19-71 do 74;  CenterMed Lublin w Lublinie   ul. Weteranów 46  lub   Filia POZ przy   ul. Nadbystrzyckiej  42A, tel. : 81 538 41 93 i  504 802 196 (od 1 września 2018r.)