CenterMed Poznań zrealizuje projekt "Testowanie modelu wsparcia usamodzielniania młodych z zaburzeniami psychicznymi"

Projekt „Testowanie modelu wsparcia usamodzielniania młodych z zaburzeniami psychicznymi Moja sprawa!”  zostanie zrealizowany w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego, Oś Priorytetowa IV Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa, Działanie 4.1. Innowacje społeczne.
 

Zwykły pieprzyk czy czerniak?

Nie wszystkie znamiona są niebezpieczne, ale nawet tych niegroźnych, jeśli  tylko przeszkadzają albo nie można ich ukryć przed słońcem, warto się pozbyć. O metodzie usunięcia pieprzyka decyduje dermatolog. Na podstawie oględzin zmian – ich koloru, kształtu – potrafi odróżnić te "bezpieczne" od mogących przekształcić się w nowotwór.

Nowi lekarze w Tarnowie

Witamy w zespole nowych lekarzy!

Zmierz ciśnienie i pomagaj!

W dniu 29 maja przy współpracy ze Stowarzyszeniem Medycyna Polska oraz Fundacją Udaru Mózgu CenterMed przeprowadzi event o nazwie „Ciśnienie na pomaganie” Ciśnienie będziemy mierzyć w Warszawie, Lublinie, Katowicach, Kielcach, Poznaniu oraz Tarnowie od godziny 10:00 do 14:00!

CenterMed partnerem akcji MAY MEASUREMENT MONTH2018

CenterMed przystąpił do akcji MAY MEASUREMENT MONTH2018 (MMM18), w wolnym polskim tłumaczeniu MAJ MIESIĄCEM MIERZENIA ciśnienia tętniczego w Polsce w 2018 roku (MMM18), polegającą na pomiarze ciśnienia tętniczego krwi u osób dorosłych, u których w idealnym przypadku ciśnienie tętnicze nie było mierzone w przeciągu co najmniej roku przed zakwalifikowaniem do niniejszego badania. 

Uwaga na słoneczne poparzenia oraz przebarwienia skóry!

Częstym skutkiem przebywania na słońcu są przebarwienia skóry. Są one spowodowane zaburzeniem czynności komórek skóry produkujących jej ciemny pigment – melaninę. Barwnik ten reguluje intensywność zabarwienia skóry i powoduje, że staje się ona ciemniejsza podczas opalania. Dlatego plamy i przebarwienia pojawiają się najczęściej w miejscach szczególnie narażonych na promienie słońca, czyli na twarzy, dłoniach i dekolcie.

Dzień Okulistów i Okulistyki

9 maja to Dzień Okulistów i Okulistykim który został ustanowiony w rocznicę urodzin Ferdinada Monoyer, francuskiego okulisty, profesora fizyki medycznej w Lyonie. Ferdinand Monoyer zdefiniował dioptrie i opracował wykres do pomiaru ostrości wzroku.Dzień Okulistyki to dobry dzień, aby profilaktycznie zbadać swój wzrok i w razie konieczności w porę zareagować na ewentualne zmiany sprawności naszych oczu.

Uważaj na kleszcze podczas majówki!

Jak podkreślają eksperci, aż 40% kleszczy może być nosicielami groźnych bakterii i wirusów wywołujących boreliozę, babeszjozę i odkleszczowe zapalenie mózgu. Stąd, planując majówkę, warto wiedzieć, jak się przed nimi uchronić, co zrobić, gdy kleszcz nas ugryzie oraz kiedy należy skonsultować się z lekarzem.

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

25 kwietnia obchodzimy święto ustanowione przez Ligę Niedosłyszących, w celu zwrócenia uwagi na powszechne występowanie hałasu w życiu ludzi, jego wpływu na zdrowie.

Akcja "Zdrowie pod Kontrolą" z CenterMed Katowice

W sobotę 07.04 Centermed Katowice brał udział w akcji Zdrowie pod Kontrolą organizowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny IFMSA-Poland.