Minister zdrowia gościł w przychodni CenterMed w Tarnowie

Minister zdrowia, prof. Łukasz Szumowski, Pani wiceminister Józefa Szczurek-Żelazko oraz pracownicy Ministerstwa gościli w przychodni CenterMed w Tarnowie. Celem wizyty była prezentacja pilotażowego projektu integracji opieki medycznej i społecznej dla seniorów w mieście, zwiedzanie przychodni „e-zdrowia” Grupy CenterMed (otwarta w 2014 roku, w pełni zinformatyzowana. Posiada elektroniczną dokumentację, e-receptę, e-zwolnienia, e-skierowania – zgodną ze strategią Ministerstwa Zdrowia).

Przepisy na rozgrzewające herbaty

Gorąca herbata uprzyjemni mroźny wieczór, zadziała rozgrzewająco i poprawi odporność. Samodzielnie zrobioną mieszankę herbaty, korzennych przypraw, ziół i suszonych owoców możesz dać bliskim w prezencie. Oto przepisy na rozgrzewające herbatki nie tylko z imbirem czy malinami.

Samobadanie piersi - jak samodzielnie badać piersi?

Piersi najlepiej badać się raz w miesiącu, między szóstym a dziewiątym dniem cyklu. Dobrze, gdy będzie to zawsze ten sam dzień, np. siódmy. Oto instrukcja, jak wykonać samobadanie piersi.
Samobadanie piersito bardzo ważny element profilaktyki raka piersi. Pozwala  na  wykrycie  zmian na wczesnym etapie choroby nowotworowej, kiedy szanse na wyleczenie są największe. Według niektórych specjalistów samokontrola piersi prowadzona systematycznie może przyczynić się w znacznym stopniu do obniżenia umieralności z powodu raka piersi.

Edukacja prozdrowotna - informacje dla pacjentów

Informujemy, że pacjenci w ramach podstawowej opieki zdrowotnej  mogą skorzystać z edukacji prozdrowotnej w zakresie: chorób cukrzycy, nadciśnienia tętniczego czy nadwaga i otyłości.

Nasz personel jest do Państwa dyspozycji codziennie od poniedziałku do piątku w następujących godzinach:

CenterMed Brzesko  Browarna 5c;           -  7.00 -11.00

CenterMed Słoneczna 32;                         -  7.00 - 18.00

CenterMed Chopina 3;                              -  7.00 - 14.00

CenterMed Szkotnik 19;                            -  7.00-  12.00

CenterMed Pułaski 92;                              - 7.00 – 15.30

CentrerMed Zgłobice, Zgłobicka 9            - 7.00  - 15.30

Cykl spotkań nauki Masażu Shantala w CenterMed Lublin

Serdecznie zapraszamy rodziców noworodków i  niemowląt na cykl spotkań nauki Masażu Shantala, prowadzonych przez certyfikowanego instruktora  mgr Ewę Opiekę- neurologopedę.

Szczepienia na grypę w Warszawie

CenterMed Warszawa szczepi mieszkańców Warszawy przeciwko grypie.

Bezpłatne szczepienia skierowane są dla osób w wieku 65 lat i starszych.

Miejsce: wszystkie placówki CenterMed Warszawa

Różowa Wstążka w Warszawie, Kielcach, Lublinie i w Poznaniu

Jak co roku, CenterMed bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „AVON KONTRA RAK PIERSI”.

Zapraszamy Panie do zapisu na badania. Ilość miejsc ograniczona. Koszt badania 20 zł.

 

  • Warszawa, ul. Waryńskiego 10a
  • Kielce, al. Tysiąclecia Państwa Polskiego 17A
  • Poznań ul.  Św. Marcin 58/64,
  • Lublin, ul. Weteranów 46

 

Rejestracja telefoniczna lub osobista w w/w przychodniach.

Odra - przyczyny, objawy, leczenie, powikłania, szczepienie

Odra to choroba zakaźna wieku dziecięcego, wywoływana przez wirus odry (Measles virus). Odra zarówno u dzieci, jak i u dorosłych daje podobne objawy (pojawia się m.in. charakterystyczna wysypka), jednak u tych ostatnich choroba może mieć wyjątkowo ciężki przebieg. Odra jest niebezpieczna także w okresie ciąży. To choroba, która daje liczne i groźne powikłania, a jeden na 1000 chorych umiera. Zapobiec temu może szczepionka mmr. Jednak jest ona coraz rzadziej podawana. To dlatego co kilka lat wybucha epidemia odry. Jak wygląda odra? Na czym polega leczenie odry? Jakie mogą być powikłania po odrze?
Odra,dzięki szczepieniom odeszła w zapomnienie, ale teraz powraca.Odra jest bardzo zaraźliwa - jeśli dziecko nie zostało zaszczepione, to prawie pewne jest, że na nią zachoruje, bo jeden chory może zarazić od 15 do 20 innych osób (gdy osoba chorująca na grypę może zarazić tylko jedną bądź trzy osoby).
Według  Światowej  Organizacji Zdrowia (WHO) odra jest jedną z głównych przyczyn zgonów wśród dzieci na  świecie. W wyniku wprowadzenia szczepień osiągnięto znaczący spadek liczby przypadków śmiertelnych – o 77% na przestrzeni lat 1999–2008.¹
Obecnie w Europie (głównie Rumunii, Włoszech, Grecji) obserwujemy niepokojący wzrost liczby zachorowań na odrę, w tym również zgony. Ogromna większość osób chorych nie była zaszczepiona.
Zwiększenie liczby zachorowań na odrę związane jest głównie z coraz większą liczbą rodziców, którzy odmawiają szczepienia dzieci pomimo bezsprzecznych dowodów naukowych potwierdzających bezpieczeństwo i skuteczność szczepień przeciw odrze.
W 2017 roku liczba osób chorych na odrę w Europie wzrosła czterokrotnie w stosunku do 2016 roku, odnotowano 39 zgonów. W Polsce każdego roku występuje od 60 do 130 zachorowań.²
 

Szczepienia na grypę w CenterMed Katowice

Przychodnia CenterMed w Katowicach od 17 września 2018r. będzie szczepić mieszkańców Katowic przeciw grypie. 

Zespół suchego oka - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół suchego oka to schorzenie polegające na niedostatecznym wydzielaniu łez lub zaburzeniach w składzie poszczególnych warstw filmu łzowego. Leczenie zespołu suchego oka koncentruje się na przywróceniu prawidłowego nawilżenia oczu. Sprawdź, jak szuka się przyczyny zespołu suchego oka i jak dobiera się odpowiednie leczenie.