Profilaktyka cukrzycy w CenterMed Kraków

27 września od godziny 15:00 do 17:00 w przychodni CenterMed Kraków przy ul. św. Łazarza 14 w ramach Małopolskich Dni Profilaktyki odbędzie się akcja profilaktyczna "Nie daj się cukrzycy"

Weekendowe dyżury infekcyjne w CenterMed dla mieszkańców Tarnowa i okolic

Informujemy, że od 12.10.2019 do 29.03.2020 w CenterMed przy ul Szkotnik 19 w Tarnowie, w ramach weekendowych dyżurów infekcyjnych będą przyjmować lekarze rodzinni oraz lekarze pediatrzy. 

Cena konsultacji - 100 zł 

Pierwszy dzień w szkole - jak przygotować dziecko?

Rozpoczęcie nauki w szkole to dla dziecka jeden z najważniejszych momentów w życiu. Już nie zabawa, ale nauka będzie dla niego najważniejsza. Jak pomóc dziecku polubić szkołę, zachęcić do zdobywania nowych umiejętności, ułatwić kontakty z grupą rówieśników? Jak zorganizować mu jak najlepsze warunki do nauki w domu?

Pierwszy dzień w szkole otwiera nowy rozdział nie tylko w życiu dziecka, ale i całej rodziny.  Nauka w szkole to poważne przedsięwzięcie. Dla ciebie - bo musisz kupić podręczniki i przybory szkolne, urządzić miejsce do odrabiania lekcji i dla dziecka - bo musi być przygotowane do tego, aby podjęło obowiązki ucznia bez stresu i z zainteresowaniem.

Rany - rodzaje, gojenie się, powikłania, szycie

Rana to uszkodzenie skóry, a często również innych, głębszych tkanek. Jest wiele rodzajów ran, m.in. rany cięte, rany kłute czy rany tłuczone, ale również termiczne, chemiczne, postrzałowe. To nie jedyny podział ran. Kiedy szyje się rany? Jakie powikłania w trakcie gojenia ran są najczęstsze?

Nerwoból międzyżebrowy - przyczyny, objawy, leczenie

Nerwoból międzyżebrowy (neuralgia międzyżebrowa) może przestraszyć – ból w klatce piersiowej, który mu towarzyszy może sugerować zawał mięśnia sercowego. Po czym więc można stwierdzić, że odczuwane przez chorego dolegliwości są objawami nerwobólu międzyżebrowego i jakie mogą być przyczyny tej patologii? 

Praca placówek CenterMed w dniu 16.08.2019

Informujemy, że godziny otwarcia poszczególnych placówek w dniu 16.08.2019 ulegają zmianie.

 

Co pyli w sierpniu? Jakie pyłki wywołują alergię w sierpniu?

Co pyli w sierpniu? Między innymi zarodniki grzybów mikroskopowych, pokrzywa i bylica. Według danych Ośrodka Badania Alergenów Środowiskowych w sierpniu dokuczają one uczuleniowcom w całej Polsce, ponieważ stężenie zarodników i pyłków tych roślin w powietrzu jest bardzo wysokie i utrzymuje się aż do września. 

Interleukiny - rodzaje, funkcje, rola w powstawaniu chorób autoimmunologicznych

Interleukiny są białkami należącymi do grupy cytokin. Uczestniczą w procesie komunikacji pomiędzy komórkami układu odpornościowego. Do czego potrzebne są interleukiny? Co je charakteryzuje? 

Zmiana godzin pracy w CenterMed Waryńskiego w dniu 14.08.2019

Informujemy, że 14.08.2019 przychodnia przy ul. Waryńskiego 10a w Warszawie czynna będzie do godziny 18:00.
 

CenterMed liderem w wystawianiu e-recept w Małopolsce

CentrMed liderem pod względem liczby wystawionych elektronicznych recept w województwie małopolskim! Od stycznia nasi lekarze „wypisali” pacjentom blisko 79 tysięcy takich recept!  W woj. małopolskim jest 475 podmiotów, które posiadają certyfikaty uprawniające do wystawiania e-recept.
 

1 2 3 4 5