Już 10 stycznia odbędzie się I Regionalna Konferencja Medycyna Polska

Data utworzenia: 2019-12-09

Już 10 stycznia odbędzie się I Regionalna Konferencja Medycyna Polska

Dlaczego opieka koordynowana jest tak ważna? Jaka jest rola Unii Europejskiej w promowaniu integrowanej opieki medycznej? Jakie zadania stoją przed służbą zdrowia w kontekście galopującej cyfryzacji?

Na te i wiele innych pytań odpowiedzi będą szukali uczestnicy I Regionalnej Konferencji Medycyna Polska,  która poświęcona będzie opiece zintegrowanej i e-zdrowiu, czyli nowoczesnym narzędziom do wdrażania opieki koordynowanej oraz zagadnieniom z zakresu cyfryzacji służby zdrowia. Organizatorzy liczą na to, że będzie to owocny dzień przepełniony sesjami wykładowymi, panelami dyskusyjnymi oraz wymianą dobrych praktyk.  

Konferencja jest dedykowana nie tylko tym, którzy lubią wiedzieć co w opiece zdrowotnej piszczy, ale przede wszystkim dla  menadżerów służby zdrowia. To świetna okazja, aby z „pierwszej ręki” zasięgnąć informacji na temat  strategii NFZ na lata 2019-2023, ze szczególnym uwzględnieniem identyfikacji priorytetowych obszarów w ochronie zdrowia czy informacji o zmianach w raportowaniu świadczeń w 2020 roku.

To co na pewno zainteresuje menadżerów, to szereg informacji i podpowiedzi dotyczących optymalizacji wykorzystania środków NFZ w związku ze zmianami w finansowaniu świadczeń zdrowotnych oraz możliwości usprawnienia obsługi pacjenta dzięki wdrożeniu nowych narzędzi cyfrowych. Części z nich już została wdrożonych, takich jak np. e – recepta czy e-zla, ale nie jest to koniec cyfrowej rewolucji, którą wcześniej czy później, trzeba będzie zaprosić do swojej placówki.  

Swoją obecność na wydarzeniu potwierdzili między innymi, Wiceminister Zdrowia, Józefa Szczurek-Żelazko oraz Janusz Cieszyńki, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia. Ponadto w konferencji weźmie udział Bernard Waśko, Zastępca Prezesa NFZ ds. Medycznych czy Filip Domański, pełniący funkcję urzędnika ds. Polityki Komisji Europejskiej ds. Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności. 
Oprócz wyżej wymienionych osób, na konferencji znajdzie się również szereg osób reprezentujących środowiska związane z opieką medyczną czy zawodami medycznymi.

Koszt udziału w konferencji wynosi 99 złotych, z czego oprócz samego wejścia, bilet zapewnia również pakiet materiałów, lunch oraz przerwy kawowe. Wszystkie informacje związane z konferencją, prelegentami oraz samym zakupem biletu można znaleźć na stronie dedykowanej konferencji - https://www.konferencja.medycynapolska.org/. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie Medycyna Polska, Grupa CenterMed oraz Centrum Medyczno-Diagnostyczne Siedlce. Konferencja odbędzie się 10 stycznia 2020 od godziny 9:00 w Tarnowie w Centrum Sztuki Mościce przy ul. Traugutta 1.