Wakacje to dobry czas na badania!
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-07-22

Dobrze wykorzystaj wakacje – zrób przegląd zdrowia!

Urlop to idealny czas, by sprawdzić swój stan zdrowia i upewnić się, że, gdy już dobiegnie końca, można bezpiecznie wrócić do pracy. Jakie badania powinieneś wykonać, by dowiedzieć się, że w Twoim organizmie nie dzieje się nic złego?  

Więcej
Ból karku
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-24

Ból karku jest dolegliwością, która w widoczny sposób może uprzykrzyć życie i utrudnić normalne funkcjonowanie. Czy istnieją sposoby, które ustrzegą przed zwyrodnieniami kręgów lub ulżą w bólu, który już występuje?

Więcej
Jakie objawy daje ukłucie kleszcza i o czym może świadczyć rumień?
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-24

Mówiąc o chorobach, które mogą być konsekwencją kontaktu z kleszczem, mamy na myśli przede wszystkim boreliozę i odkleszczowe zapalenie mózgu. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że nie tylko te dwie przypadłości wywoływane są przez kleszcza.

Więcej
Ból pleców - przyczyny, leczenie, profilaktyka
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-24

Ból pleców to jedna z najczęstszych przypadłości, dotyka niemal każdego. Jednak jej przyczyny mogą być bardzo różne. Co robić, gdy bolą plecy?

Więcej
Kontuzje w sporcie
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-24

Sport i aktywność fizyczna to zdrowie, wszyscy o tym wiedzą. Czy aby na pewno? Wiele kontuzji i urazów powstaje podczas uprawiania sportu. Regularne uprawianie sportu i aktywność fizyczna daje nam wiele korzyści, ale czasem kończy się urazem, którego można było uniknąć. Jakie są najczęstsze kontuzje?

Więcej
Jakie są najczęstsze przyczyny bólu głowy?
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-10

Bóle głowy przychodzą czasem do każdego i radzimy sobie z nimi na wiele sposobów. Taki ból to często objaw innej choroby i jeśli jest on nawracający, to z pewnością nie należy go lekceważyć.

Rozróżniamy różne rodzaje bólu głowy, np.: pulsujący, tępy czy rozsadzający. Takie dolegliwości najczęściej związane są z pewnymi defektami układu krążenia. Rozszerzone naczynia krwionośne, które otaczają opony mózgowe, drażnią zakończenia nerwowe, co skutkuje cierpieniem.

Więcej
1