Osocze ozdrowieńców skuteczne w walce z COVID-19
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-10-30

Podawanie pacjentom chorym na COVID-19 osocza ozdrowieńców jest skuteczną metodą walki z tą przebiegłą chorobą, dlatego ważne jest, by każdy, kto wygrał z chorobą podzielił się tym życiodajnym płynem i pomógł wygrać innym.

Więcej
Świadomy pacjent to skuteczna terapia!
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-10-26

Narodowy Fundusz Zdrowia zainaugorwał kampanię edukacyjną, która zwróci uwagę seniorów na liczbę przyjmowanych leków. Jej celem jest zminimalizowanie ryzyka nadmiernego i niekontrolowanego oddziaływania farmakologii na ich zdrowie i życie.

Więcej
Izolacja domowa - czas oraz zasady
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-10-23

Osoby zarażone koronawirusem COVID-19 lub mające kontakt z zakażonymi są poddawane kwarantannie bądź izolacji domowej. Kogo dotyczą ograniczenia? Jakie zasady obowiązują osoby poddane izolacji domowej?

Więcej
Zaburzenia snu
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Styl życia | Data utworzenia: 2020-10-19

Zaburzenia snu – grupa zaburzeń  snu, które mogą dotyczyć długości snu, jak i jego jakości. Niektóre zaburzenia snu są na tyle poważne, że zakłócają normalne fizyczne, umysłowe i emocjonalne funkcjonowanie. Badaniem powszechnie stosowanym w niektórych zaburzeniach snu jest polisomnografia. 

 

Więcej
Rwa kulszowa - przyczyny, objawy, leczenie
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-10-09

Rwa kulszowa pojawia się niespodziewanie. Czasem wystarczy dźwignięcie ciężkiego przedmiotu, pochylenie się, a nawet zerwanie się z łóżka, by pojawił przeszywający ból. Czym jest rwa kulszowa? Czy da się przed nią uchronić?.

Więcej
Wakacje to dobry czas na badania!
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Styl życia | Data utworzenia: 2020-07-22

Dobrze wykorzystaj wakacje – zrób przegląd zdrowia! Urlop to idealny czas, by sprawdzić swój stan zdrowia i upewnić się, że, gdy już dobiegnie końca, można bezpiecznie wrócić do pracy. Jakie badania powinieneś wykonać, by dowiedzieć się, że w Twoim organizmie nie dzieje się nic złego?  

Więcej
Ból karku
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-24

Ból karku jest dolegliwością, która w widoczny sposób może uprzykrzyć życie i utrudnić normalne funkcjonowanie. Czy istnieją sposoby, które ustrzegą przed zwyrodnieniami kręgów lub ulżą w bólu, który już występuje?

Więcej
Jakie objawy daje ukłucie kleszcza i o czym może świadczyć rumień?
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-24

Mówiąc o chorobach, które mogą być konsekwencją kontaktu z kleszczem, mamy na myśli przede wszystkim boreliozę i odkleszczowe zapalenie mózgu. Jednak należy zdawać sobie sprawę, że nie tylko te dwie przypadłości wywoływane są przez kleszcza.

Więcej
Ból pleców - przyczyny, leczenie, profilaktyka
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-24

Ból pleców to jedna z najczęstszych przypadłości, dotyka niemal każdego. Jednak jej przyczyny mogą być bardzo różne. Co robić, gdy bolą plecy?

Więcej
Kontuzje w sporcie
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-06-24

Sport i aktywność fizyczna to zdrowie, wszyscy o tym wiedzą. Czy aby na pewno? Wiele kontuzji i urazów powstaje podczas uprawiania sportu. Regularne uprawianie sportu i aktywność fizyczna daje nam wiele korzyści, ale czasem kończy się urazem, którego można było uniknąć. Jakie są najczęstsze kontuzje?

Więcej
1 2