Dlaczego warto się szczepić przeciw COVID-19?
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2021-06-15

Szczepiąc się przeciwko COVID-19:

  • znacznie zmniejszasz ryzyko zakażenia się koronawirusem,
  • chronisz się przed ciężkim przebiegiem choroby (wymagającym hospitalizacji) i śmiercią z powodu COVID-19,
  • chronisz się przed ciężkimi powikłaniami pocovidowymi - w tym transplantacją płuc,zanikami pamięci czy zakrzepicą,
  • chronisz swoje nienarodzone dziecko przed chorobą,
  • możesz bezpieczniej odwiedzić swoich starszych bliskich,
  • zbliżasz siebie i innych do świata bez maseczek i bez obostrzeń,
  • możesz bezpieczniej spotykać się ze znajomymi w większych grupach,
  • jesteś odpowiedzialny za siebie za bliskich oraz jesteś odpowiedzialny społecznie,
  • stawiasz krok naprzód w marszu do swobodnego dostępu do gastronomii i punktów usługowych.

 

Więcej
Przesilenie wiosenne - jak wzmocnić organizm?
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Styl życia | Data utworzenia: 2021-04-14

Początek wiosny może okazać się dla naszego samopoczucia bardzo trudny. Zmienna kwietniowa pogoda, wahające się ciśnienie i temperatura powietrza oraz wiele miesięcy spędzonych bez odpowiedniej dawki ruchu i światła słonecznego sprawiają, że organizm bardzo wyraźnie odczuwa spadek sił witalnych. 

Więcej
Teleopieka ratuje życie
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2021-03-05

Pani Maria to starsza kobieta, która na co dzień porusza się na wózku. Dzieci odwiedzają ją niemal codziennie, jednak w czasie gdy przebywają w pracy, nie mogą zapewnić matce odpowiedniej opieki. Regularne telefony nie wystarczają, bo wypadek może się zdarzyć w każdym momencie i nikt z bliskich nie jest w stanie zareagować wystarczająco szybko. Właśnie taka historia przytrafiła się Pani Marii, która na szczęście miała szansę na samodzielne i szybkie wezwanie pomocy. 

Więcej
5 sposobów jak zadbać o zdrowie wiosną
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Styl życia | Data utworzenia: 2021-02-24

Wiosna to czas kiedy budzimy się do życia i nie rzadko czujemy, że warto coś zmienić. Podpowiadamy, jak wykorzystać ten potencjał i  najlepiej wykorzystać czas odradzającego się życia do poprawy naszego zdrowia. 

Więcej
Produkty i potrawy dozwolone lub niewskazane w diecie osób z nadciśnieniem tętniczym
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2021-02-03

Nadciśnienie tętnicze staje się coraz powszechniejszym problemem. Mimo, że z wiekiem zwiększa się ryzyko zachorowania na tę przypadłość, to jednak coraz więcej młodych osób ma zbyt wysokie ciśnienie, co może prowadzić do poważnych konsekwencji. Jedną z głównych przyczyn jest zła dieta. W związku z tym postanowiliśmy podpowiedzieć co należy i czego nie należy jeść, aby móc cieszyć się odpowiednim ciśnieniem. Sprawdź poniższa listę wskazanych oraz niewskazanych produktów w profilaktyce nadciśnienia.  

Więcej
Co zjeść na poprawę humoru?
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Styl życia | Data utworzenia: 2021-02-01

Przyjrzyj się bliżej swojej diecie i upewnij się, że jest bogata w produkty wpływające na dobry nastrój! Co zatem jeść i jak szybko poprawić sobie samopoczucie? Podpowiadamy po jakie produkty warto sięgać!

Więcej
Bezpieczny Sylwester
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-12-30

Domówka, zabawa w klubie, huczna miejska impreza albo sylwestrowo-noworoczny wyjazd - najchętniej w góry. Tak witaliśmy nowy rok w poprzednich latach. Wszystko zmieniła pandemia koronawirusa. W tym roku Sylwester na pewno będzie wyglądał inaczej, warto jednak pamiętać o niezmiennych zasadach bezpieczeństwa. 

Więcej
Zimowy spacer z dzieckiem
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-12-09

Spacer jest bardzo ważny dla prawidłowego rozwoju każdego dziecka. Za oknami króluje zima. Wszędzie dookoła śnieg, mróz i wiatr. Nie jest to jednak powód, aby nie wyjść z dzieckiem na dwór. Nawet z noworodkiem możemy udać się na przechadzkę, lecz należy się do tego odpowiednio przygotować. 

Więcej
Odwodnienie organizmu może nastąpić również zimą
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-12-04

Czy wiesz, że nie tylko latem trzeba dużo pić, aby nie odwodnić organizmu? Przegrzane pomieszczenia powodują znaczą utratę wody w naszym ciele, przez co cierpimy na bóle głowy i ogólne przemęczenie. Ponadto zimowa aura może przyczynić się do przesuszenia skóry i włosów. Pod względem odwodnienia mroźna zima jest równie niebezpieczna dla naszego organizmu, co upalne lato. Kto jest szczególnie narażony na odwodnienie organizmu w chłodne dni i co najlepiej pić, aby do tego nie dopuścić? 

Więcej
Objawy niedoboru witaminy D
Zdjęcie ukryte
Kategoria: Zdrowie | Data utworzenia: 2020-11-20

Mnóstwo ludzi na całym świecie ma niedobór witaminy D. I chociaż coraz więcej mówi się o tym, jak ważna jest dla organizmu, to wciąż niewiele osób wie, jakie są objawy jej deficytu. Wzmacnia kości i układ odpornościowy. Nasz organizm wysyła nam znaki, jeśli mamy jej niedobór. 

Więcej
1 2 3