Jazz Contest

Data utworzenia: 2012-10-31

Jazz Contest
W tym roku już po raz piąty do Tarnowa przyjadą gwiazdy muzyki. Tarnów International Jazz Contest to okazja do zaprezentowania szerszej publiczności różnorodnych klimatów i stylów jazzowych w wykonaniu najwybitniejszych artystów z całego świata.
Głównym celem Festiwalu jest popularyzacja jazzu w wykonaniu najwybitniejszych światowych i polskich artystów. Organizatorzy stawiają jednocześnie na wsparcie edukacji i promocję młodych muzyków rozpoczynających swoją karierę na scenie jazzowej, co wyróżnia tarnowski Festiwal spośród innych międzynarodowych wydarzeń jazzowych.

W ramach festiwalu w Tarnowie prezentowali się w przeszłości m.in. John Betsch, Ed Schuller, Jarosław Śmietana, Adam Pierończyk, Krystyna Stańko i Piotr Baron. Gwiazdą tegorocznej edycji Festiwalu będzie Kenny Garrett Quintet.

International Jazz Contest to nie tylko koncerty - imprezie towarzyszą warsztaty muzyczne oraz konkurs dla debiutujących muzyków.

Partnerem tegorocznego Tarnów International Jazz Contest jest Województwo Małopolskie w ramach projektu „Małopolska. I wszystko gra!”.ZAPRASZAMY:
5th Azoty Tarnów International Jazz Contest
29 października – 4 listopada 2012 r.
Więcej informacji: TUTAJ