Sulejów - CenterMed - Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży
slajd1

Lokalizacja

ul. Rynek 5a

97-330 Sulejów

Godziny Otwarcia

Poniedziałek: 8:00 – 20:00

Wtorek: 8:00 – 20:00

Środa: 8:00 – 20:00

Czwartek: 8:00 – 19:00

Piątek: 8:00 – 20:00

Sobota: 8:00 – 15:30

Telefony

41 344 87 53

(podczas połączenia wybierz "4" na klawiaturze)


Rejestracja czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00 - 16:00PORADNIE
LOKALIZACJA

Informacje

Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Sulejowie (I stopień referencyjny) jest elementem systemu ochrony zdrowia dzieci i młodzieży. Realizuje świadczenia w zakresie ambulatoryjnym. Pomoc dzieciom i młodzieży zapewniają: psychologowie, psychoterapeuci oraz terapeuci środowiskowi.

Świadczeniami są objęte nie tylko dzieci i młodzież, ale również np. ich rodziny. Ośrodek pozwala na weryfikację funkcjonowania pacjenta w środowisku zarówno domowym jak i szkolnym. Terapeuta środowiskowy koordynuje proces leczenia wstępnego, zbiera wywiad w miejscu zamieszkania, obserwuje funkcjonowanie dziecka. Jest łącznikiem między specjalistami z ośrodka a np. szkołą lub przedszkolem. W zakresie tych świadczeń możliwe jest również koordynowanie poszczególnych pacjentów przez indywidualnego opiekuna, którym jest psychoterapeuta. Świadczenia nie wymagają od pacjenta skierowania.

Ośrodek w Sulejowie powstał we wrześniu 2021 r. i obejmuje opieką dzieci i młodzież z powiatu piotrkowskiego. Zlokalizowany jest w przy ul. Rynek 5a w Sulejowie.Personel i pacjenci mają do dyspozycji trzy gabinety terapeutyczne oraz zaplecze sanitarno-socjalne. Rejestracja odbywa się poprzez dedykowanego konsultanta w contact center, rejestrację online oraz indywidualnie przez personel medyczny ośrodka.

Personel ośrodka ma zapewnioną opiekę certyfikowanego superwizora PTP.