Co to jest IKZ?

Co to jest Indywidualne Konto Zdrowotne

Indywidualne Konto Zdrowotne (w skrócie: IKZ) to rodzaj notatnika zdrowotnego, umożliwiającego automatyczne zbieranie danych o naszym zdrowiu.
Oczywiście, każdy może sobie założyć podobny notatnik w formie papierowej i samodzielnie notować wszystkie zdarzenia zdrowotne. Ale kto z nas to robi? Jest to niewygodne i zajmuje dużo czasu.

Dlaczego więc IKZ jest lepsze od zwykłego notatnika? Ponieważ gromadzi nasze dane w sposób elektroniczny na anonimowym koncie, do którego mamy dostęp przez internet. Dzięki temu wszystkie dane na temat naszego zdrowia są zawsze łatwo dostępne.
Co ważniejsze, wszelkie informacje zdrowotne trafią na nasze konto automatycznie ze wszystkich placówek oznaczonych logo OSOZ (przychodni, szpitali, gabinetów lekarskich, laboratoriów medycznych i aptek). Nie trzeba już zapamiętywać trudnych słów i nazw leków - wszytko zostanie zapisane automatycznie. Eliminuje to popełnianie literówek, pomyłek czy problemy z odszyfrowaniem pisma lekarza. Lista placówek, które współpracują z OSOZ wciąż się powiększa - szukaj więc logo OSOZ w swojej okolicy.

Po założeniu konta dostępnych będzie wiele funkcji, wśród których jest Elektroniczna Kartoteka Pacjenta (EKP) - historia zdarzeń zdrowotnych. To właśnie w tym miejscu będą pojawiać się kolejne wpisy - wizyta u lekarza, skierowanie do specjalisty, wypisana recepta oraz jej realizacja w aptece, czy wynik badania laboratoryjnego. Cała historia zdrowia dostępna w jednym miejscu.
Na początku Elektroniczna Kartoteka nie będzie zawierała wpisów (chyba że wcześniej posługiwałeś się kartą), ale w miarę korzystania z Karty Zdrowia Pacjenta w placówkach OSOZ, lista wpisów będzie się zapełniać.Informujemy, iż właścicielem portalu osoz.pl, oraz serwisów oferowanych przez portal w tym Indywidualnego Konta Zdrowotnego (IKZ) jest Kamsoft S.A. Grupa Centermed wykorzystuje powyższe funkcjonalności w ramach umowy o współpracy.