Opatów - CenterMed - Szpitalna
slajd1

Lokalizacja

ul.Szpitalna 4

27-500 Opatów

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 8:00 – 20:00
Wtorek 8:00 – 20:00
Środa 8:00 – 20:00
Czwartek 8:00 – 20:00
Piątek 8:00 – 20:00
Sobota 8:00 – 20:00

Telefony

41 344 87 53 (wew. 2)

Rejestracja w godzinach 8:00 - 16:00 od poniedziałku do piątku

 PORADNIE
LOKALIZACJA

Informacje

Ośrodek środowiskowej opieki psychologicznej i psychoterapeutycznej dla dzieci i młodzieży w Opatowie (I stopień referencyjny) jest elementem systemu ochrony zdrowia dzieci i młodzieży. Realizuje świadczenia w zakresie ambulatoryjnym. Pomoc dzieciom i młodzieży zapewniają: psycholodzy, psychoterapeuci, terapeuci środowiskowi.

Świadczeniami są objęte nie tylko dzieci i młodzież, ale również np. ich rodziny. Ośrodek pozwala na weryfikację funkcjonowania pacjenta w środowisku zarówno domowym jak i szkolnym. Terapeuta środowiskowy koordynuje proces leczenia wstępnego, zbiera wywiad w miejscu zamieszkania, obserwuje funkcjonowanie dziecka. Jest łącznikiem między specjalistami z ośrodka a np. szkołą lub przedszkolem. W zakresie tych świadczeń możliwe jest również koordynowanie poszczególnych pacjentów przez indywidualnego opiekuna, którym jest psychoterapeuta. Świadczenia nie wymagają od pacjenta skierowania.

Ośrodek w Opatowie powstał w grudniu 2020 r. i obejmuje opieką dzieci i młodzież powiatu opatowskiego i sandomierskiego. Zlokalizowany jest w Szpitalu im. Św. Leona w Opatowie przy ul. Szpitalnej 4. Personel i pacjenci mają do dyspozycji cztery gabinety terapeutyczne oraz zaplecze sanitarno-socjalne. Rejestracja odbywa się poprzez dedykowanego konsultanta w contact center, rejestrację online oraz indywidualnie przez personel medyczny ośrodka.

Ośrodek ma zapewnioną opiekę certyfikowanego superwizora PTP.