Andrzej Witek, prezes CenterMed zaszczepił się przeciwko koronawirusowi

Data utworzenia: 2020-12-30

Andrzej Witek, prezes CenterMed zaszczepił się przeciwko koronawirusowi

Szczepienie odbyło się 29 grudnia w ramach pierwszych szczepień przeciwko koronawirusowi w Polsce. Andrzej Witek, który jest również lekarzem, dołączył do grupy pierwszych zaszczepionych, co jak podkreśla, jest jedyną szansą na skuteczną ochronę przed COVID-19 i szybki powrót do normalności. 

- Cieszę się, że mogłem się zaszczepić. Mam nadzieję, że będzie to również pozytywny sygnał dla osób, które z jakiegoś powodu tego się obawiają. Szczepienie to jedyna droga ku normalności. Po tym ciężkim roku widzimy wyraźne światło w tunelu. Z tą wiedzą łatwiej witać Nowy Rok ze szczerym przeświadczeniem, że będzie on lepszy od minionego.  

Szczepienia ruszyły 27 grudnia. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną mieszkańcy domów opieki oraz pracownicy służby zdrowia. Dla tej ostatniej grupy jest to w  szansa na codzienną pracę bez strachu przed zakażeniem.   

W ostatnich miesiącach widziałem jak nasi pracownicy, mimo niesprzyjających, pandemicznych warunków z poświęceniem starali się by żaden pacjent nie został pozbawiony odpowiedniej opieki medycznej. Teraz dzięki szczepionce ich praca będzie bezpieczniejsza. Liczę na to, że sukcesywne dostawy oraz sprawne szczepienia pozwolą na pełną ochronę naszego personelu, który przecież za chwilę sam będzie szczepił pacjentów. – dodaje Andrzej Witek. 

W placówkach CenterMed również będą odbywać się szczepienia, w pierwszej kolejności dla wspomnianych wcześniej grup, a następnie seniorów powyżej 60 roku życia. Informacje dotyczące szczegółów pracy punktów zostaną przekazane w nowym roku.