CenterMed Kielce nawiązał współpracę z klubami sportowymi

Data utworzenia: 2017-12-12

CenterMed Kielce nawiązał współpracę z klubami sportowymi

CenterMed Kielce podpisał umowy z Dziecięcą Akademią Piłkarską DAP, AZS Politechniką Świętokrzyska oraz Świętokrzyską Siatkówkę S.A. na badania medycyny sportowej, badania profilaktyczne i zabezpieczanie turniejów sportowych. 

„Zawodnicy tych klubów będą objęci kompleksową i profesjonalną opieką medyczną. Promocja zdrowego stylu życia, umacnianie i rozwój zdrowia dzieci i młodzieży, propagowanie aktywności fizycznej oraz wartości wychowawczych sportu są wpisane w nasze zasady odpowiedzialnego biznesu.
Podpisanie umów jest naturalną konsekwencją naszych wartości. Jesteśmy dumni, że zostaliśmy docenieni przez władze tych klubów. Cieszymy się, że naszą pracą będziemy mogli ich wspierać” mówi Bartłomiej Ostręga Prezes CenterMed Kielce Sp. z o.o.

Łącznie badania przejdzie blisko 1000 zawodników. 

Dziecięca Akademia Piłkarska, to szkółka która rozwija pasję i marzenia piłkarskie dzieci już od najmłodszych lat. Prowadzi szkolenia już od 4 roku życia. Szkolenie w Dziecięcej Akademii Piłkarskiej oparte jest na modelu holenderskim i niemieckim. Akademia za wzór do naśladowania postawiła sobie uznany ośrodek szkolenia młodzieży – Ajax Amsterdam, który słynie z pracy z młodymi zawodnikami.

Klub Uczelniany AZS Politechniki Świętokrzyskiej to największy wielosekcyjny klub w województwie świętokrzyskim. Posiada sekcje aż w 16 dyscyplinach sportowych, w tym trzy w ligach państwowych (koszykówka, piłka ręczna, piłka nożna) i kolejne trzy w ligach regionalnych (kolarstwo górskie, tenis stołowy, siatkówka). 

Świętokrzyski Związek Piłki Siatkowej w Kielcach „Świętokrzyska Siatkówka” to stowarzyszenie zrzeszające ponad 200 siatkarzy z województwa świętokrzyskiego. Jednym z drużyn należących dp Stowarzyszenia jest klub  „Dafi Społem Kielce” grający w Ekstraklasie Piłki Siatkowej Plus Ligi.