Zielona Przystań w Tarnowie. CenterMed partnerem medycznym ośrodka

Data utworzenia: 2015-11-23

Zielona Przystań w Tarnowie. CenterMed partnerem medycznym ośrodka
Już ponad 20 osób korzysta z nowo otwartego Ośrodka Wsparcia Dziennego „Zielona Przystań” w Tarnowie. Jest to Środowiskowy Dom Samopomocy typu C dla osób zaburzeniami czynności tj. chorobą Parkinsona, otępienia, demencją starczą, chorobą Alzheimera, zaburzeniami osobowości i zachowania, zaburzeniami adaptacyjnymi oraz ze zmianą nastrojów, depresją.
Ośrodek zapewnia podopiecznym dzienną opiekę oraz pomoc w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, w tym terapię zajęciową, treningi ułatwiające funkcjonowanie w życiu codziennym, rehabilitację ruchową i inne zajęcia. Dom jest czynny 5 dni w tygodniu, w godzinach od 7.00 do 16.00.

Informacje na temat działalności nowo powstałego ośrodka oraz możliwości uzyskania skierowania można uzyskać w siedzibie Domu przy ul. Piotra Skargi 29a, tel. 690 975 975 lub w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie w Dziale Pomocy Osobom Starszym i Niepełnosprawnych – Al. M. B. Fatimskiej 9, pokój nr 3, tel. 14 688 20 03.

Ośrodek jest prowadzony na zlecenie Miasta Tarnowa przez Spółdzielnię Socjalną Fizjo+ utworzoną przez Stowarzyszenie Medycyna Polska. Pomysł na otwarcie ośrodka to inicjatywa prezesa CenterMed Andrzeja Witka. CenterMed jest partnerem medycznym „Zielonej Przystani”.