IFMSA-Poland z CenterMed

Data utworzenia: 2015-11-26

 IFMSA-Poland z CenterMed

Ponad 300 uczestników przybyło na 35. Zgromadzenie Delegatów IFMSA-Poland w Tarnowie Podgórnym. Był to największy zjazd studentów kierunków medycznych oraz młodych lekarzy w Polsce. Partnerem głównym wydarzenia były CenterMed wraz ze Stowarzyszeniem Medycyna Polska i MedCluster.

Studenci mieli okazję poznać najnowsze rozwiązania e-zdrowia stosowane w CenterMed, w tym m.in. mobileHolter - skuteczną diagnostykę chorób serca na odległość. Na stoisku CenterMed, MedCluster prezentowany był także OSOZ - Otwarty System Ochrony Zdrowia pozwalający pacjentom na bezpieczne sprawdzenie w Internecie wizyt u lekarza, przepisanych wizyt, sprawdzenie wyników badań.

W wykładzie skierowanym do uczesników zgromadzenia prezes CenterMed Andrzej Witek podkreślił jak ważna dla grupy medycznej jest współpraca z IFMSA.
- Możliwości wspólnych działań jest wiele. Od organizowania np. ogólnopolskich akcji profilaktycznych i tworzenia rozwiązań z e-zdrowia po staże w przychodniach.

Podczas trzydniowego spotkania, w dniach 22-22 listopada, odbyły się m.in. wybory do Zarządu Głównego oraz wręczone zostały Ehrmanny - nagrody dla najaktywniejszych Członków Stowarzyszenia.

IFMSA-Poland to Międzynarodowe Stowarzyszenie Studentów Medycyny działające przy wszystkich 12 Uniwersytetach Medycznych w Polsce. Jego działalność opiera się na profilaktyce, promocji zdrowia, edukacji społecznej, przeciwdziałaniu uzależnieniom, rozwoju idei humanitaryzmu i etyki medycznej, podnoszeniu poziomu kształcenia medyków i wielu innych. Pomagają przeszło 100 tysiącom ludzi rocznie w całej Polsce. Są częścią międzynarodowej federacji IFMSA, która zrzesza 2 miliony członków na całym świecie, a ich partnerzy to między innymi WHO, UNICEF, UNESCO czy UNAIDS.

Zgromadzenie Delegatów to spotkanie przyszłej i obecnej kadry medycznej podczas którego odbywają się warsztaty i konferencje, a także wybierane są władze Stowarzyszenia. W tym roku odbyło się ono w Wielkopolsce, o temacie przewodnim "Prawo i Medycyna". Wydarzenie uzyskało patronat Rektora Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz wyróżnienie przez samego Ministra Zdrowia, prof. Mariana Zembalę.