Zdrowo, smacznie i profilaktycznie z CenterMed Poznań

Data utworzenia: 2015-12-01

Zdrowo, smacznie i profilaktycznie z CenterMed Poznań

Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia CenterMed Poznań zadbał o zdrowie osób odwiedzających Galerię MM. Poznaniacy chętnie korzystali z badań profilaktycznych, m.in. pomiaru tlenku węgla w wydychanym powietrzu, pomiaru tkanki tłuszczowej, spirometrii, badania na wykrycie czerniaka oraz pomiarów ciśnienia i cukru.

Akcja była wspólnym przedsięwzięciem Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, CenterMed Poznań, Wielkopolskiego Centrum Onkologii oraz Stowarzyszenia Chorych na Czerniaka.

Zdrowy uczeń

CenterMed był także współorganizatorem konferencji „Zdrowy uczeń.org” poświęconej propagowaniu zdrowych postaw żywieniowych oraz aktywności fizycznej uczniów ze szkół w Wielkopolsce.
Temat jest bardzo ważny i budzący duże emocje, zwłaszcza po wprowadzeniu zakazu sprzedaży „śmieciowego jedzenia” w sklepikach szkolnych oraz zmiany jadłospisów w stołówkach. Wielu uczniom nie podobają się ograniczenia i często nie smakują im „zdrowe” dania. Dlatego Centrum Naturalnego Odżywiania Orkiszowe Pola zaprosiło przedstawicieli szkół na spotkanie organizowane wspólnie z CenterMed Poznań, Wyższą Szkołę Zdrowia, Urody i Edukacji oraz firmę Pyszoty.
Można było dowiedzieć się m.in. jak złe żywienie przekłada się na negatywne zachowania społeczne dzieci i młodzieży oraz jak skutecznie zachęcić młodzież do zdrowego jedzenia. Prezentowane były przykłady smacznych i zdrowych posiłków. Z kolei przedstawiciele CenterMed – Zakładu Rehabilitacji przedstawili jak można zapobiegać wadom postawy oraz jak je leczyć.
Konferencja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Kolejne takie wydarzenie już w lutym 2016 roku.