Udana, zdrowa sobota w Krakowie i Tarnowie

Data utworzenia: 2016-11-21

Udana, zdrowa sobota w Krakowie i Tarnowie

Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą w Krakowie i Tarnowie CenterMed przeprowadził akcje profilaktyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. Z bezpłatnych badań i porad lekarzy diabetologów skorzystało prawie 400 osób.

- Większość to były osoby, które po prostu chciały sprawdzić swoje zdrowie i wcześniej nigdy nie miały wykonywanego badania poziomu cukru. To ważne, bo cukrzyca często rozwija się ukrycie, bez wyraźnych objawów - podkreśla lek. med. Ryszard Morawski, dyrektor medyczny CenterMed Kraków.

W Krakowie w Galerii Kazimierz badania prowadzili studenci UJ w ramach akcji "Skonsultuj z farmaceutą... Cukrzyca". Osoby chorujące na cukrzycę mogły się także dowiedzieć o działaniach Polskiego Stowarzyszenie Diabetyków.

W Tarnowie akcja odbywała się już po raz trzeci w CH MAX. Tutaj każdy, kto wykonał badania dostawał torbę jabłek. Rozdanych zostało 300 kg owoców. Z badań korzystały całe rodziny. Kolejka była także do stanowiska pomiaru tkanki tłuszczowej i porad dietetycznych. Prezentowany był również nowoczesny system badania poziomu cukru - bez konieczności codziennego "kłucia". 

Dziękujemy wszystkich za udział w akcjach.