CenterMed z prestiżowym tytułem Lidera-e zdrowia 2019!

Data utworzenia: 2019-10-02

CenterMed z prestiżowym tytułem Lidera-e zdrowia 2019!

„Lider e-zdrowia 2019" to konkurs organizowany przez Ministerstwo Zdrowia oraz Dziennik Gazeta Prawna, którego celem jest promowanie dobrych praktyk w zakresie informatyzacji systemu ochrony zdrowia oraz upowszechnianie rozwiązania jakim jest e – recepta, oraz innych, cyfrowych rozwiązań w służbie zdrowia.

1 października odbyła się konferencja „E-zdrowie w Polsce - czas liderów, wyzwań i szans ”, organizowana przez Dziennik Gazetę Prawną. W programie znalazło się m.in. wystąpienie wiceministra zdrowia, Janusza Cieszyńskiego. Jednym z kluczowym elementów konferencji było wyłonienie liderów w zakresie e-zdrowia 2019. 

- Aby e-zdrowie było realną korzyścią dla pacjenta na masową skalę to na pewno potrzebujemy dobrej strategii i jej systematycznego, skutecznego wdrożenia. Bardzo dużym wyzwaniem w zakresie informatyzacji ochrony zdrowia jest sama informatyzacja funduszu. – Podkreślał w trakcie konferencji podsekretarz Janusz Cieszyński. 

CenterMed bez wątpienia wpisuje się w tę strategię, co zostało dostrzeżone i uhonorowane wspomnianym tytułem lidera e-zdrowia.