Podsumowanie Akcji bezpłatnych badań serca w Galeri Tarnovia

Data utworzenia: 2012-12-17

Podsumowanie Akcji bezpłatnych badań serca w Galeri Tarnovia
W niedzielę 25.11.2012 r. miała miejsce akcja bezpłatnych badań serca – była to trzecia z pięciu akcja w ramach 36. Edycji Projektu „Zadbaj o swoje serce!”
Projekt ma charakter informacyjno – profilaktyczno – społeczny. Organizatorem Projektu jest Telemedycyna Polska S.A., Gospodarzem i Współorganizatorem akcji była Galeria Tarnovia. Nagłośnienie akcji zawdzięczamy Patronom Medialnym: TVP Kraków, Radio Złote Przeboje, portale internetowe naszemiasto.pl, rynekmedyczny.pl, zdrowie.wieszjak.pl oraz wszystkim życzliwym Mediom, w tym miejskim portalom internetowym oraz lokalnym parafiom.
Dziękujemy również Państwu za zaangażowanie i propagowanie akcji. Projekt nie odbyłby się bez wsparcia Współorganizatora oraz Sponsorów, którymi są:
 • Galeria Tarnovia – społecznie zaangażowana galeria handlowa
www.galeria-tarnovia.com
 • CenterMed – Grupa Przychodni Medycznych w Polsce
www.centermed.pl
 • Optima Cardio – skutecznie obniża cholesterol, efekt w 3 tygodnie
www.optimacardio.pl
 • Gold Omega 3 – mocne serce i cholesterol w normie
www.olimp-labs.com
 • Chela Mag B6 – na stres, zmęczenie i skurcze
www.chelamagb6.pl
 • Transacta – organizator szkoleń e-learningowych
www.transacta.com.pl
Podczas akcji przebadaliśmy i skonsultowaliśmy kardiologicznie 104 mieszkańców Tarnowa i okolic, którzy w tym dniu przybyli na miejsce akcji i wzięli w niej udział. Zgłaszającym się pacjentom zostało wykonane badanie EKG, pomiar ciśnienia oraz poziomu cholesterolu, a następnie mieli oni możliwość konsultacji z lekarzami oraz dietetykiem. Każdy pacjent został zdiagnozowany pod kątem czynników ryzyka zachorowania na chorobę niedokrwienną serca. Wśród zgłaszających się były osoby, które leczą się kardiologicznie od wielu lat oraz takie, które pierwszy raz od kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu lat miały wykonane badanie EKG. Wśród przebadanych osób było stosunkowo dużo młodych ludzi. Pacjenci byli zadowoleni z funkcjonowania całego przedsięwzięcia, wyrażali dla niego aprobatę oraz nie zgłaszali żadnych obiekcji w aspekcie: organizacji, personelu, wykonywanych badań oraz przebiegu samej wizyty lekarskiej. Zgłaszali jedynie potrzebę zorganizowania akcji ponownie w tym miejscu, aby ich najbliżsi także mogli skorzystać z badań. Ideą naszego Projektu jest ułatwienie dostępu do lekarzy specjalistów społeczeństwu oraz uświadomienie wszystkim, jaką rolę odgrywa w życiu profilaktyka zdrowotna i odpowiednio zbilansowana dieta. Cieszymy się, że tak wielu z przybyłych mogło skorzystać z możliwości wykonania darmowego badania EKG oraz konsultacji lekarza i dietetyka. Dziękujemy Patronom Medialnym oraz wszystkim Mediom promującym akcję, Współorganizatorowi oraz Sponsorom, bez których nie mogłaby się odbyć akcja. Drodzy Państwo, wspólnie ratujemy ludzkie życie!